بارندگی‌وطوفان در استان بوشهر به تأسیسات برق ۱۰ شهرستان خسارت زد
بارندگی‌وطوفان در استان بوشهر به تأسیسات برق ۱۰ شهرستان خسارت زد

بوشهر- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: بر اساس ارزیابی صورت گرفته بارندگی و سیل اخیر به تأسیسات برق ده شهرستان این استان خسارت زد .

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا حشمتی صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جریان فعالیت سامانه بارشی اخیر در مجموع ۱۰۰ میلیارد ریال به تأسیسات برق شهرستان‌های بوشهر، عسلویه، کنگان، جم، دشتی، دیر، تنگستان و گناوه خسارت وارد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر بیان کرد: در این حادثه حدود هفت و نیم کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف و ۱۷ دستگاه ترانسفورماتور آسیب دیده است.
حشمتی اظهار کرد: شماری از مشترکان نیز دچار بی برق شدند که با تلاش و بسیج همه امکانات و نیروهای اتفاقات و عملیاتی امانی و پیمانی که از قبل با تشکیل کمیته مدیریت بحران همزمان با اعلام ورود سامانه بارشی به حالت آماده باش در نقاط مشخص شده استقرار داشتند بلافاصله وارد عمل شده و در کمترین زمان ممکن برق‌دار و شبکه به حالت پایدار برگشت.
وی یادآور شد: در این عملیات ۳۰ اکیپ عملیاتی متشکل از ۱۱۰ نفر با بهره‌گیری از ماشین آلات سبک عملیاتی و ماشین سنگین عملیاتی از قبیل جرثقیل و بالابر اقدام به بازسازی، ترمیم شبکه و تأسیسات آسیب دیده کردند.
وی افزود: آمادگی همه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران شهرستان‌ها در کنار برنامه ریزی خوب مجموعه استانداری از نقاط قوت بحران اخیر بود که از همه دست اندر کاران بویژه معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری بوشهر تقدیر و تشکر می‌شود.
حشمتی ادامه داد: آمادگی قابل توجه تیم‌های عملیات نکته قابل توجه در بین نیروهای شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر است که بخوبی در این چند روز بروز و ظهور پیدا کرد لذا از تلاش‌های این عزیزان قدردانی می‌کنیم.
وی گفت: از مشترکان محترم هم استانی نیز انتظار است در جریان بارندگی‌ها به منظور پیشگیری و تسریع در برقراری ارتباط با شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، هرگونه اختلال در جریان برق را از طریق اپلیکیشن برق من و یا تماس با سامانه پاسخگویی ۱۲۱ گزارش کنند.