بازگشت پالما به لیگ قهرمانان اروپا و خوشبختی فوتسال ایران
بازگشت پالما به لیگ قهرمانان اروپا و خوشبختی فوتسال ایران

به گزارش خبرنگار مهر، مرحله نیمه نهایی (Final Four) لیگ قهرمانان فوتسال اروپا فردا جمعه در شرایطی برگزار می‌شود که تیم پالما اسپانیا با حسین طیبی و مسلم اولادقباد دو بازیکن ایرانی خود از ساعت ۲۲:۳۰ با بنفیکا پرتغال دیدار می‌کند. پیش از این مسابقه هم اسپورتینگ لیسبون پرتغال از ساعت ۱۹:۳۰ با اندرلخت بلژیک […]

به گزارش خبرنگار مهر، مرحله نیمه نهایی (Final Four) لیگ قهرمانان فوتسال اروپا فردا جمعه در شرایطی برگزار می‌شود که تیم پالما اسپانیا با حسین طیبی و مسلم اولادقباد دو بازیکن ایرانی خود از ساعت ۲۲:۳۰ با بنفیکا پرتغال دیدار می‌کند. پیش از این مسابقه هم اسپورتینگ لیسبون پرتغال از ساعت ۱۹:۳۰ با اندرلخت بلژیک روبرو می‌شود.
پالما در مرحله پایانی هم میزبان شد
پالما پس از میزبانی در گروه دوم مرحله «الیت» لیگ قهرمانان اروپا موفق شد مسئولان یوفا را برای میزبانی در مرحله پایانی هم قانع کند. این مسابقات در سالن «ولُدروم» (پالما آره‌نا) برگزار می‌شود. هرچند تیم پالما در سالن «سون مویس» با حریفانش دیدار می‌کند و مرحله قبلی لیگ قهرمانان را هم همانجا برگزار کرد اما به دلیل گنجایش بیشتر سکوها و امکانات بهتر، این بار میزبانی در پالما آره‌نا خواهد بود.

محل برگزاری Final Four در پالما

مسیر پالما تا صعود به Final Four
تیم پالما در گروه ۱ از سطح A مرحله اصلی با شکست اسپورتینگ پاریس و تساوی مقابل غیرت قزاقستان و اسپورتینگ اندرلخت بلژیک، صدرنشین شد و به مرحله الیت راه یافت. در مرحله الیت هم تیم طیبی و اولادقباد ابتدا دوبووچ اسلوونی را با نتیجه ٨ بر ۲ شکست داد و سپس ۵ بر صفر تیم پیاست لهستان را از پیش رو برداشت. در آخرین بازی این مرحله هم پالما با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل تیم وریژمه کرواسی به برتری رسید تا با اقتدار به جمع چهار تیم برتر اروپا صعود کند.

جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا

طیبی و ۵ گل اروپایی در این فصل
در مرحله الیت و در دیدار مقابل دوبووچ اسلوونی اولادقباد و طیبی هرکدام یک بار گلزنی کردند. در مرحله اصلی طیبی موفق شد چهار بار دروازه حریفان پالما (دو گل به اسپورتینگ پاریس، یک گل به اندرلخت و یک گل به غیرت قزاقستان) را باز کند و از این حیث یکی از بازیکنان کلیدی تیمش محسوب می‌شود.

طیبی و اولادقباد

دفاع پالما از اعتبار اسپانیا در غیاب بارسلونا
موضوعی که اهمیت کار تیم پالما را در لیگ قهرمانان اروپا بالاتر می‌برد، حذف بارسلونا در مرحله الیت است. بارسلونا که مدافع عنوان قهرمانی در اروپا هم بود نتوانست به جمع چهار تیم برتر برسد. از سوی دیگر پالما که نخستین حضورش را در لیگ قهرمانان تجربه می‌کند، با صعود به نیمه نهایی تاریخ سازی کرد.

تیم پالما که با برد روحیه بخش در لیگ اسپانیا به لیگ قهرمانان بازگشت

خوشبختی فوتسال ایران در لیگ قهرمانان آسیا
حضور طیبی و اولادقباد در بالاترین سطح فوتسال جهان و در کنار برترین باشگاه‌های اروپا اتفاقی است که قطعاً باید آن را مایه خوشحالی و خوشبختی فوتسال ایران دانست. طیبی البته پیش از این با تیم‌های غیرت قزاقستان و بنفیکا پرتغال این مسابقات را تجربه کرده بود اما اینکه حالا یک ملی پوش دیگر ایران در نخستین فصل حضورش در اروپا این بازی‌ها را تجربه می‌کند، اتفاقی بی سابقه است که دستاوردها و تاثیرات فنی آن قطعاً خود را در تیم ملی ایران هم نشان خواهد داد.

بارسلونا در فصل ۲۰۲۲ قهرمان اروپا شد

اسپانیا دست نیافتنی در قهرمانی اروپا
تیم‌های اسپانیایی تاکنون در لیگ قهرمانان اروپا ۱۱ بار عنوان قهرمانی را از آن خود کرده‌اند. اینترمووی‌استار (۵ بار)، بارسلونا (۴ بار) و پلایاس (۲ بار) جام قهرمانی را بالای سر برده‌اند. در ۶ دوره اخیر این عنوان بین اینترمووی استار، اسپورتینگ لیسبون پرتغال و بارسلونا دست به دست شده است و هر کدام از این تیم‌ها دوبار به قهرمانی دست یافته‌اند. با این شرایط باید دید آیا پالما می‌تواند به افتخار فوتسال اسپانیا در این دوره ادامه بدهد و یا اینکه روز یکشنبه آینده شاهد یک فینال تمام پرتغالی بین بنفیکا و اسپورتینگ خواهیم بود.