بخشدار ریگ گناوه: دهیاران برای مشکلات روستاها برنامه‌ریزی کنند
بخشدار ریگ گناوه: دهیاران برای مشکلات روستاها برنامه‌ریزی کنند

گناوه – ایرنا – بخشدار بندرریگ شهرستان گناوه گفت: دهیاران این بخش برای حل مسایل و مشکلات روستاهای حوزه استحفاظی خود برنامه‌ریزی مدونی انجام دهند.

به گزارش ایرنا، محمدحسن بازویی سه شنبه شب در نشست مشترک دهیاران بخش با تعدادی از مدیران ادارات گناوه و بخش ریگ افزود: این نشست با هدف تبادل نظر و ارائه راهکارهای لازم برای حل مسائل و مشکلات اولویت دار روستاها  تشکیل شده است.

وی اظهارداشت: دهیاران باتوجه به شروع فصل بارش، هماهنگی لازم را با دستگاه‌های ذی‌ربط برای  پیشگیری از خسارات سیلاب و روان آب‌ها انجام دهند.

بازویی گفت: اجرای کامل طرح واکسیناسیون عمومی در سطح شهر ریگ و برخی از روستاها و اطلاع رسانی در این زمینه در اولویت دهیاران قرار گیرد.
بخشدار ریگ بیان کرد:  اجرای مطلوب طرح هادی در روستاهای واجد شرایط، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه‌ها و رودخانه‌ها با هماهنگی ادارات مربوطه و مشکلات کشاورزان به دقت توسط دهیاران پیگیری و نظارت دقیق شود.

روح الله یگانه رئیس شورای اسلامی بخش ریگ گفت: تعویض پایه‌های فرسوده انتقال برق و تامین روشنایی معابر، اصلاح قبوض آب بهای روستایی، ایجاد راه‌های بین مزارع، ضرورت حمایت از کشاورزان و دامداران در زمینه تامین نیازمندی‌ها، لزوم بازنگری طرح هادی روستایی، پیگیری اسناد مالکیت روستایی و اراضی ملی، ترمیم و تعریض راه‌های روستایی و نصب علائم و تابلوهای مورد نیاز راهنمایی و رانندگی از عمده مطالبه‌های روستائیان این بخش است که باید  مدنظر متولیان امر قرار گیرد.

در این جلسه که مدیران ادارات برق، آب، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، راهداری حمل و نقل جاده‌ای و آب منطقه ای حضور داشتند، دهیاران  مسائل و مشکلات روستاهای خودرا مطرح کردند و مسئولان به آنها پاسخ دادند.

بخش ریگ از توابع شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است.