بخشی از وجوه زکات استان بوشهر در بخش تولید و اشتغال مصرف شود
بخشی از وجوه زکات استان بوشهر در بخش تولید و اشتغال مصرف شود

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: باید طرحی کارشناسی و دقیق تدوین شود تا بخشی از وجوه زکات در استان بوشهر در بخش تولید شغل و ثروت به مصرف برسد.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر دوشنبه در نشست شورای زکات استان بوشهر اظهار داشت: زکات یکی از فرایض فرا اسلام است که در ادیان سابق هم بوده است و اینقدر مهم است که در قرآن هم بر آن تأکید شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تأکید کرد: زکات باید در جامعه فرهنگ سازی شود و این کار نیازمند یک ساز و کار بسیار ویژه است.

وی در ادامه با تأکید بر مصرف بخشی از زکات در بخش تولید شغل و ثروت، گفت: باید طرحی کارشناسی و دقیق تدوین شود تا بخشی از وجوه زکات در استان بوشهر در بخش تولید شغل و ثروت به مصرف برسد.

امام جمعه بوشهر افزود: در همین راستا یک کار اصولی و دقیق و کارشناسی شده به طور مثال در بخش کشاورزی در مناطقی که زکات پرداخت می‌شود اجرا شود.

وی اظهار کرد: اجرای این طرح منجر به ایجاد شغل و ارزش افزوده و تولید ثروت در منطقه می‌کند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه پرداخت زکات مایه عزت، افتخار و نشان از دینداری مردم این استان است گفت: بودجه وصولی زکات باید بر اساس اولویت‌ها با رویکرد رفع مشکل مصرف شود.

وی بر ضرورت تألیف کتاب و فیلم با هدف تبیین احکام زکات و افزایش آگاهی برخی مودیان از آثار و برکات این فریضه الهی تاکید کرد.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه این استان از پیشتازان در عرصه پرداخت زکات است گفت: مبلغ زکات جمع آوری شده برای سال آینده ۵۰ میلیارد تومان پیش بینی می‌شود.