برای استقلال بدون دردسر پنالتی گرفتند/ این دوگانگی اذیتمان می‌کند
برای استقلال بدون دردسر پنالتی گرفتند/ این دوگانگی اذیتمان می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پیکان در هفته بیست و یکم لیگ برتر روز گذشته مقابل نساجی مازندران با یک گل شکست خورد. مجتبی حسینی سرمربی پیکان از عملکرد پیام حیدری داور این مسابقه انتقاد کرد. حسینی گفت: چیزی که ما را اذیت می‌کند دوگانگی قضاوتهاست. نمی‌خواهم فشاری روی داوران بگذارم یا آنها را […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پیکان در هفته بیست و یکم لیگ برتر روز گذشته مقابل نساجی مازندران با یک گل شکست خورد. مجتبی حسینی سرمربی پیکان از عملکرد پیام حیدری داور این مسابقه انتقاد کرد.
حسینی گفت: چیزی که ما را اذیت می‌کند دوگانگی قضاوتهاست. نمی‌خواهم فشاری روی داوران بگذارم یا آنها را اذیت کنم. بهانه گیر نبوده و نیستم. دقیقه ۲۱ ضربه‌ای زدیم که بازیکن شماره هشت نساجی توپ را مثل یک دروازه بان با دست گرفت. داور این صحنه را ندید؛ کمک داور چه کاره است؟ کمک داورها در مسابقات دیگر راحت به داور کمک می‌کنند مثل بازی استقلال و گل گهر. چرا این دوگانگی برای تیم‌های ما است که هیاهو و طرفدار نداریم؟
سرمربی پیکان که با رادیو تهران گفتگو می‌کرد، افزود: این دو گانگی ما را اذیت می‌کند. درست است VAR نداریم ولی چرا برای یکسری از تیم‌ها راحت می‌گیرند و برای ما نمی‌گیرند؟ ما باید استقلال را در جام حذفی حذف می‌کردیم. همین داور یعنی آقای حیدری که داور مسابقه ما بود خطای هند دروازه بان استقلال که اخراج داشت را نگرفت. متاسفانه آنها هنوز هم اشتباهشان را قبول نمی‌کنند و توجیه می‌کنند.
حسینی با بیان اینکه بدون سند حرف نمی‌زند، ادامه داد: فیلم که به آدم دروغ نمی‌گوید. صحنه (بازی با نساجی) را به آنالیزور تیمم داده‌ام. نوع حرکت بازیکن آنها مثل یک دروازه بان است. یک موقع ایستاده‌ای و توپ به دستت می‌خورد ولی بازیکن آنها خودش به سمت توپ حرکت کرد و مثل یک دروازه بان توپ را مهار کرد. داور ندید؛ کمک چه کاره است؟ چرا برای یکسری تیم‌ها راحت گرفته می‌شود؟
وی خاطرنشان کرد: قبلاً هم گفته‌ام که اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید اشتباهاتمان را قبول کنیم. آدم نباید «دُگم» باشد که هر اشتباهی می‌کند بگوید اشتباه نکرده‌ام. به خدا داریم اشتباه می‌کنیم! این اشتباهات بزرگ در بازی‌های نزدیک، سرنوشت یک تیم را عوض می‌کند. همه چیز را تقصیر داور نمی‌گذارم. اگر دروازه بان ما آن اشتباه را نمی‌کرد، نمی‌باختیم و راحت می‌بردیم. انتظارم این است دوگانگی ایجاد نشود. به راحتی و بدون دردسر برای استقلال پنالتی را گرفتند؛ چرا برای ما همان صحنه سخت گرفته می‌شود؟
سرمربی پیکان با بیان اینکه این تیم اهل بیانیه دادن به خاطر اشتباهات داوری نیست، از ساکت الهامی سرمربی تیم نساجی هم انتقاد کرد. حسینی گفت: همکار محترم من در تیم نساجی در چند نشست خبری اسم برده و از داوران تعریف کرده است. همان داور را برای بازی ما گذاشته‌اند. این حرکت‌ها غیر حرفه‌ای است. این فشار را روی داوران نیاوریم و بگذاریم کارشان را بکنند. اینکه اسم ببریم و زرنگ بازی در بیاوریم… کجای دنیا در نشست خبری از داور اسم می‌برند و همان داور می‌شود داور مسابقه؟
حسینی تاکید کرد: نباید اینقدر به داور فشار بیاوریم. داور نباید در تصمیماتش دوگانگی داشته باشد. یکسری کمک‌ها راحت داور را صدا می‌کنند و می‌گویند پنالتی بگیر یا نگیر ولی در یکسری مسابقات انگار نه انگار. ما هم نه بیانیه‌ای داده‌ایم و نه من آدمی هستم که از داور امتیاز بگیرم. دنبال این داستان‌ها نیستیم. داریم بازیکن می‌سازیم و به فوتبال کمک می‌کنیم نه اینکه ۷ بازیکن ۳۵ ساله در زمین داشته باشیم. ۵ بازیکن ما به تیم امید دعوت می‌شوند. این زرنگ بازی‌ها که در نشست‌های خبری و در رسانه‌ها حرف می‌زنند و اسم می آورند… هفته قبل در نشست خبری اسم داور را آورده‌اند. این شبهه ایجاد می‌کند.