برداشت اینترنتی غیرمجاز در بوشهر ۴۵ درصد کاهش یافت
برداشت اینترنتی غیرمجاز در بوشهر ۴۵ درصد کاهش یافت

بوشهر-ایرنا- رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: در ۹ ماه سال جاری برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز از حساب‌های بانکی و مزاحمت اینترنتی در این استان به ترتیب ۴۵ و ۳۶ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایرنا، سرهنگ مهدی قاسمی روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: آگاه‌سازی عمومی با محوریت پلیس فتا استان، همراهی و همکاری رسانه‌های چاپی و دیجیتال و سایر اقدامات پیشگیرانه‌ از جمله توصیه‌های هشداری و توجه مردم منجر به کاهش قابل توجه برداشت غیرمجاز از حساب بانکی و کاهش مزاحمت اینترنتی شده است.

 وی بیان کرد: با وجود دشواری‌ها و مشکلات خاص علمی و محدودیت‌های فنی پی جویی جرایم سایبری و افزایش سه درصدی مجموع عناوین مجرمانه سایبری در سال جاری، کشف اینگونه جرائم در مقایسه با سال قبل ۱۲ درصد رشد نشان می‌دهد.
قاسمی ادامه داد: امسال در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، گناوه و کنگان بیشترین جرائم سایبری بوقوع پیوسته که این وضعیت در سال قبل نیز رقم خورده است.

 وی عنوان کرد: کلاه‌برداری رایانه‌ای بیشترین  عنوان مجرمانه سایبری شکل گرفته در استان است که البته بالاترین درصد کشف نیز در این حوزه حاصل شده است.
 رئیس پلیس فتا از مردم خواست قبل از حضور در اینترنت و هرگونه اقدام در فضای مجازی، برای استفاده آگاهانه و ایمن به سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتیwww.cyberpolice.ir مراجعه و از محتویات آموزشی بارگزاری شده اطلاع حاصل کنند.