به خاطر یک بازیکن از پرسپولیس رفتم/ با اجازه پروین استقلالی شدم!
به خاطر یک بازیکن از پرسپولیس رفتم/ با اجازه پروین استقلالی شدم!

غلامرضا فتح آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص دربی صدم که یکشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد گفت: اولین باری است دربی حساسیت فوق العاده ای دارد. یادم نمی آید در چندسال گذشته جدای حساسیت های ویژه این دیدار که طبیعی بود حساسیت های دیگری هم به آن اضافه شود اما […]

غلامرضا فتح آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص دربی صدم که یکشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد گفت: اولین باری است دربی حساسیت فوق العاده ای دارد. یادم نمی آید در چندسال گذشته جدای حساسیت های ویژه این دیدار که طبیعی بود حساسیت های دیگری هم به آن اضافه شود اما با توجه به شرایط جدولی دو تیم و موقعیت بهتر سپاهان، این دیدار باید یک برنده داشته باشد تا یکی از این دو تیم بتواند به قهرمانی امیدوارتر باشد البته سپاهان آرزو می کند که این دو تیم به نتیجه تساوی دست پیدا کنند تا موقعیت این تیم برای رسیدن به قهرمانی بهتر بشود.
وی گفت: سرخابی ها در دیدار قبل از دربی هر دو برنده از زمین خارج شدند و استرسی برای شروع این دیدار نخواهند داشت. هیچ کدام از بازیکنانشان محروم نیستند و با تمام قوا مقابل یکدیگر به میدان خواهند رفت. بنابراین باید شاهد یک بازی زیبا و پر از اتفاقات خوب در این دیدار باشیم.
مهاجم پیشین سرخابی ها در پاسخ به این پرسش که چه فاکتورهایی لازم است تا یک تیم برنده از زمین خارج شود گفت: این دیدار، دربی باز می خواهد؛ مردانی که در این بازی از تجربه کافی برخوردار باشند، آرامش داشته، تمرکزشان را از دست ندهند، نکات فنی را به خوبی در زمین پیاده کنند و اجازه ندهند حواشی، آنها را از مسیری که به دنبالش هستند دور کند ضمن اینکه هر تیمی که از موقعیت هایش به بهترین وجه استفاده کند به طور حتم برنده این بازی خواهد بود.
فتح آبادی در خصوص نقش کاپیتان های دو تیم در روند موفقیت تیمشان گفت: تا بیرون از زمین، سرمربیان دو تیم نکات را به بازیکنان گوشزد می کنند اما در داخل زمین این کاپیتان است که نقش محوری دارد. او باید هم مراقب بازیکنانش باشد که دچار حاشیه نشوند، هم اجازه ندهد بازیکنان با داور یک حریف درگیر شوند و هم باید تیمش را رو به جلو حرکت بدهد تا تیم بتواند به پیروزی دست پیدا بکند. بنابراین اعتقاد دارم کاپیتان در دربی نقش تعیین کننده ای دارد و این نقش می تواند در این بازی بسیار موثر باشد.
فتح آبادی به سالهای گذشته بر می گردد و اینکه آیا او از ابتدا پیراهن پرسپولیس را بر تن کرده بوده یا خیر، گفت: قبل از انقلاب در تاج(استقلال) بازی می کردم. بچه های محل ما اکثرا پرسپولیسی بودند اما من به تاج رفته بودم تا بتوانم در آنجا خودم را ثابت کنم. البته در آن زمان خانواده ها تلویزیون نداشتند و من برای تماشای فوتبال به قهوه خانه می رفتم تا بتوانم بازیها را تماشا کنم. البته پدر و مادرم اصرار داشتند که فقط درس بخوانم و آن را مهمترین اصل زندگی می دانستند اما علاقه ام به فوتبال باعث شد تا بیشتر به این ورزش روی بیاورم و سالها هم به عنوان یک فوتبالیست، این ورزش را ادامه دهم.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا پرسپولیس را ترک و به استقلال آمدید گفت: من به دو دلیل پرسپولیس را ترک کردم. اول اینکه قرار بودم کارمند وزارت دفاع شوم و دوم این بود که جمشید شاه محمدی به پرسپولیس آمده بود و من دیدم شرایط در آنجا برایم مهیا نیست. بنابراین برعکس برخی بازیکنان که از سر لجبازی و یا اتفاقات دیگر، تیمشان را ترک کردند من با اجازه علی پروین به استقلال آمدم و فوتبالم را در آنجا ادامه دادم زیرا برای رسیدن به تیم ارتش و تیم ملی باید به استقلال می آمدم. علی پروین هم از این موضوع استقبال کرد و جلوی پیشرفت من را نگرفت.
فتح آبادی در پاسخ به این پرسش که بعد از رفتن به استقلال برخورد هواداران پرسپولیس با شما چگونه بود گفت: هواداران پرسپولیس رفتار بسیار خوبی با من داشتند و هیچ وقت از من انتقاد نکردند. درست برعکس فوتبال این روزها که اگر بازیکنی جابجا شود رفتارهای ناشایستی با او صورت می گیرد اما در طول سالهایی که بازی می کردم هم طرفداران پرسپولیس و هم طرفداران استقلال برخورد خوبی با من داشتند.
مهاجم پیشین سرخابی ها در خصوص رقم قراردادش با استقلال تهران هم گفت: در آن زمان مثل الان قراردادهای چندین ساله نمی بستند. ما باید فصل به فصل قرارداد می بستیم و آن موقع که به استقلال می آمدم قراردادم با آبی پوشان ۲۴ هزار تومان بود که در آن موقع رقم بدی هم نبود.
فتح آبادی در پاسخ به این پرسش که نتیجه دربی را چگونه پیش بینی می کنید گفت: شرایط به گونه ای است که هر دو تیم به برد احتیاج دارند. باید ترس را کنار گذاشته و با تمام قوا به مصاف یکدیگر بروند. هر تیمی که ترسو بازی کند مطمئنا نمی تواند از زمین پیروز بیرون بیاید. بنابراین باید هم شجاعانه بازی کنند و هم احتیاط را در دستور کار قرار داده تا بر اثر یک اشتباه دروازه شان باز نشود.
مهاجم پیشین سرخابی ها در پایان و در خصوص تاثیر حضور تماشاگران در دربی گفت: متاسفانه شنیدم که تنها ١۵ هزار تماشاگر می توانند به ورزشگاه بیایند. یادم هست که در دربی که من در آن بازی حضور داشتم ۱۲۰ هزار تماشاگر به استادیوم آمده بودند و فکر می کنم هرگز این رکورد در فوتبال ما شکسته نخواهد شد اما اعتقاد دارم همین ١۵ هزار نفر هم می توانند با حمایت بی دریغ از تیم محبوبشان نقشی بسیار پررنگ در موفقیت سرخابی ها داشته باشند.