بوشهر از سمت شرق گسترش می‌یابد/ الحاق اراضی نظامی به شهر
بوشهر از سمت شرق گسترش می‌یابد/ الحاق اراضی نظامی به شهر

بوشهر- استاندار بوشهر از گسترش محدوده شهر بوشهر از سمت شرق خبر داد و گفت: همچنین ۴۷ هکتار زمین پادگان نظامی پدافند هوایی بوشهر به شهر ملحق می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده ظهر شنبه در آئین اختتامیه پانزدهمین نکوداشت روز بوشهر اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های شهری بوشهر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که پروژه‌های متعدد و متنوعی در این راستا اجرا می‌شود.
وی از تکمیل و افتتاح تقاطع غیر همسطح شهید سلیمانی و گذر سرتل به تنگک در بوشهر خبر داد و اضافه کرد: استان‌های بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد استان‌های مکمل هم هستند و جاده‌های سه استان در توسعه و پیشرفت بوشهر خیلی مؤثر است.
استاندار بوشهر با اشاره به اجرای خط ریلی و جاده‌های اصلی بین استان‌های بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مصوبات سفر رئیس جمهور به بوشهر تصمیماتی به این منظور اخذ شد.
وی با اشاره به اینکه مسائل استان بوشهر در سفر رئیس جمهور با همدلی و انسجام خوبی دنبال شد افزود: پروژه خروجی دوم بوشهر با پیگیری‌های صورت گرفته سال آینده اجرایی می‌شود.
محمدی‌زاده با اشاره به توافقات صورت گرفته با ارتش و ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ۴۷ هکتار زمین پادگان نظامی پدافند هوایی بوشهر به شهر ملحق می‌شود و از محدوده نظامی خارج خواهد شد که منافع همه بخش‌ها از جمله ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن نهفته است.
وی با بیان اینکه شهر بوشهر از شرق گسترش می‌یابد گفت: روبروی محلات تنگک‌های بوشهر به سمت ساحل محدوده جدیدی است که شهر بوشهر در آن توسعه پیدا می‌کند و اقدامات لازم در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه برای خط ریلی بوشهر قول داده شده که ان‌شاءالله مصوبه رهبر معظم انقلاب اسلامی و اختصاص ۱.۲ میلیارد دلار سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز شود گفت: حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در دستور کار قرار دارد.
محمدی‌زاده با تأکید بر خصوصی‌سازی پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی در شهر بوشهر بیان کرد: با اینکه منابع اعتباری استان بوشهر افزایش یافته ولی نمی‌تواند همه روند توسعه در استان و شهر بوشهر را محقق کند.
وی افزود: خصوصی‌سازی پروژه‌ها و مولدسازی دارایی‌ها ۲ موضوع اساسی برای شورای شهر بوشهر، همه شهرستان‌ها و شهرهای استان است و باید به جد سال آینده در دستور کار قرار بگیرد و پروژه‌ها از طریق بخش خصوصی در شهر گسترش پیدا کند.