بوشهر- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: استان بوشهر به خاطر نقش‌آفرینی مهمی که در اقتصاد کشور دارد، باید در تخصیص اعتبارات عمران روستایی ویژه دیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدهادی رستمیان پنجشنبه‌شب در نشست با معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به ظرفیت‌های موجود در سطح روستاهای استان بوشهر، بیان کرد: بنیاد مسکن باید با آگاهی از پتانسیل‌های موجود در هر روستا، طرح‌های مهمی در بخش‌های عمرانی، اقتصادی، معیشتی و زیرساختی در روستاهای استان اجرا کند.وی گفت: از طریق هماهنگی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بزودی تخصیص اعتبارات خوبی به بنیاد مسکن استان داده خواهد شد، اما سهم بوشهر از اعتبارات ملی جهت تحول اساسی در روستاها باید افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۱۳۲ روستا در سطح استان بوشهر نیازمند بازنگری طرح هادی هستند، افزود: با هم‌افزایی و مشارکت میان دهیاران و بنیاد مسکن پروژه‌های مؤثری در روستاها اجرا خواهد شد.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز در این نشست با اشاره به افزایش سهم استان بوشهر از محل قیر رایگان، گفت: تلاش خواهیم کرد در صورت نیاز سهم این استان را از محل قیر رایگان جهت اجرای پروژه‌های آسفالت معابر افزایش دهیم.
محمدرضا شاملو گفت: هم‌اکنون مطالعات مورد نیاز جهت شناسایی روستاهای در خطر سیلاب در استان بوشهر انجام شده که‌در این باره اعتبارات خوبی برای اجرای سیل بند و دیوارهای حفاظتی اختصاص خواهیم داد.
وی با اشاره به پیشنهاد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر مبنی بر انجام مطالعات برای اجرای طرح‌های مهم با توجه به ظرفیت‌های موجود در هر روستا، گفت: در این باره تلاش می‌کنیم طرح‌های خوبی را در روستاهای بوشهر اجرا کنیم تا روستاها معیشت‌محور شوند.