بوشهر رتبه نخست ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور را کسب کرد
بوشهر رتبه نخست ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور را کسب کرد

بوشهر- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: استان بوشهر رتبه نخست ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مصدق کشاورزی عصر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران حمایت از مشاغل خانگی را از فرصت‌های اشتغال‌زایی دانست و اظهار داشت: ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار مشاغل خانگی به استان بوشهر ابلاغ و به بانک‌های عامل اعلام شده است.
وی از صدور مجوز مشاغل خانگی در کمتر از ۲۰ دقیقه از طریق درگاه تعیین شده به‌صورت اینترنتی خبر داد و بیان کرد: پس از صدور مجوز مشاغل خانگی نظارت‌ها انجام می‌شود.
پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر افزود: سال گذشته ۶ هزار مجوز مشاغل خانگی در رشته‌ها و حرفه‌های اشتغال‌زایی، تولیدی، خدماتی و سرمایه‌گذاری در استان بوشهر صادر شد و حمایت‌های لازم در پرداخت تسهیلات کم بهره بانکی انجام می‌شود.
وی از پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته خبر داد و گفت: این تسهیلات بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی، تولید و کارآفرینی به سود کم پرداخت شده است.
کشاورزی یکی از برنامه‌های محوری دولت سیزدهم ایجاد اشتغال پایدار دانست و اظهار داشت: در این راستا طرح‌های اشتغال‌زایی به استانداران ابلاغ شد و ارزیابی عملکرد استان‌ها بر اساس ایجاد اشتغال است.
رتبه نخست بوشهر در ایجاد اشتغال
وی از کسب رتبه نخست استان بوشهر در ایجاد اشتغال و ابلاغ آن از سوی رئیس جمهور خبر داد و بیان کرد: استان بوشهر به‌عنوان رتبه نخست در ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور معرفی شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه ۳۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در سال ۱۴۰۱ در استان ایجاد شد خاطر نشان کرد: در این راستا ۱۴۰ درصد برنامه تدوین شده در ایجاد اشتغال محقق شد.
کشاورزی، ایجاد ۱۸ هزار و ۳۳۱ فرصت شغلی برای سال جاری در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری ایجاد اشتغال برای ۲۵ هزار فرصت شغلی در استان بوشهر شده است و دستگاه‌های اجرایی اشتغال فراهم شده در سامانه رصد ثبت کرده‌اند.
تقویت مهارت
وی با اشاره به فراخوانی ایجاد اشتغال در شرکت‌های زیر مجموعه نیروگاه اتمی بوشهر، منطقه نفتی جزیره خارگ و پارس جنوبی خاطر نشان کرد: برای اشتغال در این شرکت‌ها نیروهای ماهر و مورد نیاز معرفی می‌شود و محدودیتی در معرفی افراد متقاضی اشتغال وجود ندارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر نبود مهارت مشکل برخی کار جویا دانست و تأکید کرد: این افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به‌صورت رایگان مهارت‌های لازم آموزش ببینند و بر اساس کسب مهارت به مراکز اشتغال‌زایی، شرکت‌ها و صنایع معرفی می‌شوند.