بیش از ۲۹۵ میلیارد ریال برای اجرای خط دوم کمربندی بزرگراه گناوه اختصاص یافت
بیش از ۲۹۵ میلیارد ریال برای اجرای خط دوم کمربندی بزرگراه گناوه اختصاص یافت

گناوه – ایرنا – رئیس اداره راه و شهرسازی گناوه گفت: برای اجرای پروژه خط دوم محور کمربندی بزرگراه گناوه – دیلم ۲۹۵ میلیارد و ۶۰۳ میلیون ریال اعتبار از محل ملی و استانی اختصاص یافته است که بزودی عملیاتی می‌شود.

امیر مظفرنژاد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: عملیات اجرایی این پروژه به طول ۶ کیلومتر از خط دوم کمربندی گناوه حدفاصل روستای مال‌قائد تا پلیس‌راه گناوه است که از طرف قرارگاه خاتم‌الانبیا به عنوان پیمانکار احداث خواهد شد.

وی اظهارکرد: طبق برنامه‌ریزی به عمل آمده این پروژه در مدت ۱۰ ماه و در بهمن ماه ۱۴۰۱ تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس اداره راه و شهرسازی گناوه گفت: اجرای این پروژه بار ترافیکی خودروها بویژه وسایط نقلیه سنگین را از مسیر فرعی قدیمی گناوه  که فرسوده است، برمی دارد.

وی یادآورشد: مجری این پروژه  اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر، مشاور مهندسین مشاور فرارهسازفن و پیمانکار آن  قرارگاه خاتم الانبیا – موسسه ریل گستر است.

بزرگراه گناوه  – دیلم  یکی از پروژه‌های مهم ارتباطی در شمال استان بوشهر است که در دولت گذشته باند رفت آن و بخشی عمده‌ای از برگشت آن تکمیل و به بهره برداری رسید، اما ۶  کیلومتر مسیر برگشت واقع در محل کمربندی حوزه استحفاظی گناوه به دلیل مشکلاتی از جمله عبور آن در زمین‌های مالکان و پرداخت نشدن حق تملک آنها بلاتکلیف مانده‌ بود.

در این محور کارهایی از قبیل زیرسازی و احداث پل و ابنیه های فنی صورت گرفته است اما به علت تکمیل نشدن آن به دلیل وجود زمین های دارای مالکان خصوصی، چندین سال متوقف شده است.

 باتوجه به متوقف شدن این قطعه، هم اینک امکان تردد خودروها از جاده کمربندی حوزه استحفاظی گناوه در بزرگراه برازجان – گناوه به دیلم تنها بصورت رفت وجود دارد و بدلیل نبود مسیر برگشت، تردد  از جاده قدیم گناوه حدفاصل خیابان‌های ایران خودرو- سیدرضا و میدان بسیج صورت می‌گیرد.

 در مسیر جاده کمربندی قدیم از میدان ورودی شهر سمت پلیس راه تا میدان امام علی (ع) در ورودی سه راهی به دیلم به علت عرض کم و وجود یک پل قدیمی روزانه صدها خودرو سبک و سنگین تردد می‌کنند که تاکنون تصادفات ناگواری در این نقطه به وقوع پیوسته است.