بی‌توجهی پتروشیمی‌ها به اشتغال جوانان استان بوشهر پذیرفتنی نیست
بی‌توجهی پتروشیمی‌ها به اشتغال جوانان استان بوشهر پذیرفتنی نیست

بوشهر- امام جمعه بندر دیر گفت: این ظلم است به شهرستان‌های جنوبی که تأسیسات پتروشیمی در عسلویه باشد ولی آزمون استخدامی در شیراز برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تسلیت شهادت حضرت فاطمه سلام الله، اظهار داشت: مراسم ایام فاطمیه خار چشم دشمنان اهل بیت، نشانه محبت و دلدادگی ما به اهل بیت و بزرگداشت شعائر الهی است.
امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه حضرت زهرا سلام الله علیها اولین شهیده راه ولایت است، افزود: تکریم این بانوی گرامی تجلیل از شهدا و احترام به پیامبر اسلام (ص) است و شیعه و سنی باید فاطمیه را بزرگ دارند.
وی ادامه داد: حضور در مراسم فاطمیه و عزاداری برای ایشان موجب خشنودی امام زمان (عج) است.
حسینی با اشاره به لزوم آشنایی بیشتر نسل جوان با سیره و روش حضرت زهرا (س)، گفت: همه مردان و زنان بویژه نسل جوان باید این بانوی بزرگ جهان اسلام را الگوی خود قرار دهند.
خطیب جمعه دیر با تاکید بر لزوم جهاد تبیین در خصوص مسائل صدر اسلام و انقلاب، عنوان کرد: اگر ما حقایق را بازگو نکنیم دیگران میدان دار می‌شوند و مسائل را تحریف می‌کنند.
حسینی با محکوم کردن اهانت امام جمعه اهل سنت آزادشهر استان گلستان به ساحت مقدس ائمه معصومین، گفت: خوشبختانه بزرگان اهل سنت در مقابل این آدم مزدور و آخوند وهابی موضع گرفتند و اهانت به اهل بیت را حرام و کفر قلمداد کردند که وی مجبور به عذرخواهی شد اما عذرخواهی به تنهایی کفایت نمی‌کند و اگر راست می‌گوید باید با صراحت در خطبه‌های نمازجمعه حرف‌های خود را پس گیرد.
وی مسئله وحدت را مورد تاکید امام و رهبر انقلاب دانست و ادامه داد: اهانت این فرد نباید باعث شود که اصل وحدت شیعه و سنی زیر سوال برود؛ با کمال تأسف شیعه انگلیسی هم این روزها دور برداشته است و به نظام و امام و رهبری حمله می‌کنند.
حسینی یادآور شد: معنای وحدت شیعه و سنی به معنای دست کشیدن طرفین از عقاید خود نیست، بلکه ضمن حفظ عقاید خود در مقابل دشمن وحدت داشته باشیم.
انقلابی گری باید در چهارچوب اسلام باشد
وی با بیان اینکه انقلاب ما اسلامی و بر پایه اسلام شکل گرفت، افزود: اگر به نام انقلابی گری کارهایی بکنیم که با اسلام در تضاد باشد، این نوع انقلابی گری را مقام معظم رهبری سفارش نکرده‌اند و انقلابی گری باید در چهارچوب اسلام باشد.
حسینی تاکید کرد: اگر کسی با سلیقه و مذاق سیاسی ما مخالف است نمی‌توانیم امنیت و عدالت را از او دریغ کنیم.
وی ادامه داد: ایجاد تغییرات حق هر دولتی است اما لازمه این کار توهین و تخریب به فرد و مسئول فعلی نیست.
امام جمعه دیر گفت: اگر فرض کنید بنده کاندیدا هستم می‌خواهم پستی بگیرم یا کسی دارم می‌خواهم آنجا بگذارم لازمه اش این نیست کسی را که سال‌ها برای نظام و مردم و شهرستان زحمت کشیده است را تخریب کرده و لجن مال کنم.
وی یادآور شد: وظیفه خود می دانم در این مکان مقدس این نسبتی را که در فضای مجازی به رئیس آموزش و پرورش شهرستان داده شد، اتهام لیبرال بودن و اینکه وی دنبال اجرای سند ۲۰۳۰ بوده، من خدا را شاهد می‌گیرم ایشان در چند سالی که در مسئولیت آموزش و پرورش بوده کاملاً در راستای حفظ ارزش‌های نظام حرکت کرده است.
حسینی اضافه کرد: چند سال پیش شنیدید در تهران تابلوی شهدا را پایین آوردند اما رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر تمام کتابخانه ها، نمازخانه‌ها و کلاس‌های درس مدارس را به نام شهدا نامگذاری کردند و همچنین چندین سال پیاپی یادواره‌های شهدا در مدارس شهرستان برگزار می‌شود. آیا این کارها در راستای اجرای سند ۲۰۳۰ بوده است؟
وی با تاکید بر اینکه من کاری به عزل و نصب‌ها ندارم، خاطرنشان کرد: کسانی که این مطالب را می‌نویسند اگر خودشان کاندیدا هستند یا کسی را کاندیدا کردند، دنبال کنند اما تخریب و لجن مال کردن افراد برخلاف عدالت است و اگر برخلاف عدالت رفتار کردیم بی تقوایی کرده‌ایم، بنابراین به نام انقلابی گری اسلام و انقلاب را بدنام نکنیم.
امام جمعه دیر اظهار کرد: نقش وحدت حوزه و دانشگاه در پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور بر کسی پوشیده نیست و اگر این دو قشر آگاه در کنار هم باشند می‌توانند جامعه را متحول کنند.
لزوم پیگیری امنیت شغلی و مطالبات پرستاران
وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با پرستاران و خانواده شهدای مدافع سلامت، افزود: کار پرستاران در شرایط مختلف بویژه در دفاع مقدس و شرایط کرونایی مجاهدت فی سبیل الله است و امنیت شغلی و مطالبات آنها به صورت جدی پیگیری شود.
حسینی با تاکید بر لزوم توزیع عادلانه پزشک در کشور، ابراز کرد: ما در بیمارستان دیر همین مشکل کمبود پزشک را داریم. در استان تهران آن همه پزشک ولی در شهرستان‌هایی مثل دیر دچار مشکل هستیم.
وی گفت: دو هفته پیش در خطبه‌های نمازجمعه بحث مشکلات آب شرب و پروژه آب شیرین کن را مطرح کردیم و اخطاری دادیم که خوشبختانه این قضیه حل شده و مکانی برای نصب آب شیرین کن در نظر گرفته شده است که از مسئولینی که مشکل مردم را حل کردند تشکر می‌کنیم.
خطیب جمعه دیر با اشاره به دیدار وی و فرماندار دیر با رئیس سازمان محیط زیست کشور، گفت: در این دیدار بحث واگذاری بخشی از زمین‌های محیط زیست برای پرورش میگو و بیکاری جوانان شهرستان با وجود تأسیسات عظیم پارس جنوبی را مطرح کردیم که نسبت به نیروهای بومی ما بی توجهی می‌شود.
وی اضافه کرد: این ظلم است به شهرستان‌های جنوبی که تأسیسات پتروشیمی در عسلویه باشد ولی آزمون استخدامی در شیراز برگزار شود، من نمی دانم این چه صیغه‌ای است و آقایان چگونه می‌خواهند توجیه کنند.
حسینی گفت: مشکلات کشاورزی دیمی و گوجه کاران و کاهش ذخایر آبزیان و صید بی رویه از دیگر مسائلی بود که مطرح کردیم.
وی درباره برخی کم کاری‌ها در ادارات، افزود: دستگاه‌هایی که برای خدمت به مردم تأسیس شده‌اند، متأسفانه کارشکنی می‌کنند که نباید این گونه باشد.
حسینی درباره برگزاری کنسرت اخیر در شهر دیر، بیان کرد: بنده در شهرستان نبودم و در جریان فلسفه و نحوه برگزاری و هزینه این مراسم نیستم، پس از گرفتن اطلاعات از دستگاه‌های مربوطه اعلام نظر خواهم کرد.
وی گفت: با وجود جدی بودن و شفافیت ایران اسلامی و هیأت مذاکره کننده در وین، غربی‌ها هیچ قدم مثبتی برنداشته اند و روز به روز تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال می‌کنند.