ترافیک سنگین در «صدر»/ زخم «نکو» بر صورت تیم قلعه‌نویی
ترافیک سنگین در «صدر»/ زخم «نکو» بر صورت تیم قلعه‌نویی

به گزارش خبرنگار مهر، این هفته از رقابتها روز سه شنبه با دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و سپاهان در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادی آغاز شد که طی آن شاگردان فرهاد مجیدی در روزی که حریف از آنها بهتر بود به سه امتیاز ارزشمند دست پیدا کردند و به صدر جدول رسیدند. جدال استقلال و سپاهان […]

به گزارش خبرنگار مهر، این هفته از رقابتها روز سه شنبه با دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و سپاهان در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادی آغاز شد که طی آن شاگردان فرهاد مجیدی در روزی که حریف از آنها بهتر بود به سه امتیاز ارزشمند دست پیدا کردند و به صدر جدول رسیدند.
جدال استقلال و سپاهان هر چند به سود آبی پوشان تهرانی به پایان رسید اما شاگردان محرم نویدکیا موقعیت‌های زیادی را برای فرار از این شکست از دست دادند و در نهایت هم سه امتیاز را در تهران جا گذاشتند تا آبی پوشان ۲۰ امتیازی شوند و به صدر جدول صعود کنند.

در دیدارهای روز دوم پرسپولیس در ورزشگاه شهید دستگردی مهمان پیکان بود و توانست حریفش را با سه گل شکست دهد و هر چند هنوز به صدر جدول نرسیده است اما فاصله اش را با مدعیان کمتر کرد تا به دیدارهای آینده امیدوارتر شود.
پرسپولیس هر چند در دیدار با پیکان به پیروزی رسید اما باز شدن دروازه این تیم با یک ضربه پنالتی و عملکرد لغزان حامد لک نگرانی‌ها برای دیدارهای آینده را بیشتر کرد. با این حال سرخپوشان توانستند خود را به صدر جدول نزدیکتر کنند.

در یکی دیگر از دیدارهای این هفته تیم فولاد با جواد نکونام خدمت بزرگی به بالانشینان کرد و گل گهر مدعی را شکست داد تا امیر قلعه نویی شکست تلخی را در سیرجان تحمل کند و فرصت پس گرفتن صدر از استقلال را هم از دست بدهد.
نتایج کامل هفته دهم لیگ برتر به این ترتیب است:
* استقلال ۱ – سپاهان صفرگل: جعفر سلمانی (۳۵) برای استقلال
* تراکتور ۲ – نفت مسجد سلیمان صفرگل: رضا دهقانی (۱۴) و سامان نریمان جهان (۳+۹۰) ب رأی تراکتور
* نساجی مازندران ۱ – آلومینیوم اراک ۱گل‌ها: کریم اسلامی (۴۰) برای نساجی و میثم مجیدی (۷۶ – پنالتی) برای آلومینیوم
* هوادار تهران ۱ – ذوب آهن اصفهان صفرگل: امیرحسین خدامرادی (۷۱) برای هوادار
* صنعت نفت ۱ – پدیده مشهد صفرگل: شروین بزرگ (۹۶) برای نفت
* پرسپولیس ۳ – پیکان ۱گل‌ها: مهدی عبدی (۱۷) و عیسی آل کثیر (۶۴)، علی شجاعی (۳+۹۰) برای پرسپولیس و علیرضا کوشکی (۸۲ – پنالتی) برای پیکان
* گل گهر سیرجان صفر – فولاد خوزستان ۱گل: لوسیانو پری را (۳۰- پنالتی) برای فولاد
* فجر سپاسی صفر – مس رفسنجان صفر
در پایان رقابتهای هفته دهم لیگ برتر جدول رده بندی به شرح زیر شکل گرفت:

بهترین گلزنان بیست و یکمین دوره رقابتهای لیگ برتر تا پایان هفته دهم عبارتند از:
۶ گل:گادوین منشأ – مس رفسنجان
۵ گل:لوسیانو پریرا – فولاد خوزستان
۴ گل:مهدی عبدی – پرسپولیسسعید صادقی – گل گهرکریم اسلامی – نساجی