تشکیل انجمن مطالعه و اندیشه در شهرستان گناوه
تشکیل انجمن مطالعه و اندیشه در شهرستان گناوه

۳ گناوه‌آنلاین- بنابر گزارش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز چهارشنبه در نشست اهدای پروانه فعالیت انجمن مطالعه و اندیشه این شهرستان افزود: شهرستان دارای پیشینه تاریخی، فرهنگی، جغرافیای و اقتصادی بسیار قوی است که با تشکیل این انجمن می‌توان در معرفی و شناساندن این پیشنیه با محوریت مستندسازی بهره لازم برده شود. وی اضافه کرد: جمع‌آوری مستندات […]

  • ۳

گناوه‌آنلاین- بنابر گزارش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز چهارشنبه در نشست اهدای پروانه فعالیت انجمن مطالعه و اندیشه این شهرستان افزود: شهرستان دارای پیشینه تاریخی، فرهنگی، جغرافیای و اقتصادی بسیار قوی است که با تشکیل این انجمن می‌توان در معرفی و شناساندن این پیشنیه با محوریت مستندسازی بهره لازم برده شود.
وی اضافه کرد: جمع‌آوری مستندات تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی هر منطقه از جمله کارهایی است که به مطالعه و پژوهش در منطقه کمک می‌کند تا بر اساس این مزیت‌ها نظام برنامه‌ریزی توسعه برای منطقه تبیین و تعریف شود.
فرماندار گناوه افزود: استان بوشهر و شهرستان گناوه به‌رغم داشتن سرمایه‌ و ظرفیت‌های بی‌نظیر بویژه از لحاظ سرمایه انسانی قوی، در زمینه مستندسازی دارای ضعف‌هایی هستند.
وی بیان کرد: در زمان حاضر هیچ اطلس یا اطلاعات جامع و کاملی از شهرستان‌ و تاریخ و فرهنگ آنها وجود ندارد و اگر در این زمینه کتاب‌هایی نوشته شده بسیار مختصر بوده‌است.
مهرجو گفت: شهرستان گناوه دارای ظرفیت‌های زیادی است که باید بخوبی معرفی شوند که نیاز به مطالعات منطقه‌ای با حضور نیروهای علمی و پژوهشی بشدت احساس می‌شود.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی با انجمن مطالعه و اندیشه شهرستان گناوه همکاری کنند تا کار پژوهشی و تحقیقی کامل و جامعی در این زمینه انجام شود.
مسئول انجمن مردم نهاد مطالعه و اندیشه گناوه گفت: گناوه دارای ناگفته‌های فراوان در حوزه‌های مختلف و فعالیت‌های گذشته، شکل گیری محلات، نوع اقتصاد گذشته و حال و غیره است که همه اینها دست به دست هم داد تا به فکر تشکیل انجمنی باشیم که تاریخ شفاهی منطقه را به صورت مکتوب درآورد.
غلامرضا کرمی افزود: یکی از نکاتی که باعث شد تا این انجمن تشکیل شود مکتوب کردن تاریخ و فرهنگ گناوه است.
وی اظهارداشت: با توجه به اینکه کار تیمی و گروهی در زمینه تحقیق و پژوهش مغفول مانده است، امیدواریم در این انجمن، محققان، پژوهشگران و نویسندگان را دور هم جمع کنیم که اثرات مطلوب‌تر، جامع‌تر و کامل‌تری داشته باشد.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

  • منبع خبر : ایرنا