تعمیرات اساسی سکوهای تولیدی میدان مشترک پارس جنوبی آغاز شد
تعمیرات اساسی سکوهای تولیدی میدان مشترک پارس جنوبی آغاز شد

بوشهر- معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از آغاز تعمیرات اساسی سکوهای تولیدی میدان مشترک پارس جنوبی برای تولید حداکثری در زمستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سلمان خزایی با بیان اینکه برای اطمینان از تولید گاز غنی از میدان گازی پارس جنوبی تعمیرات اساسی سکوهای این میدان در دستور کار شرکت نفت و گاز پارس و معاونت عملیات و پشتیبانی قرار گرفته است، افزود: این تعمیرات از ۲۹ خرداد در گرما و شرجی خلیج فارس با سکوی شماره ۵ آغاز شده است. بعد از آن سکوهای شماره ۶، ۷، ۸، ۹ و پس از آنها تعمیرات اساسی سکوی شماره ۱ و سکوی ۱۷A، سکوی B۱۷ و در ادامه سکوی ۱۸A، سکوی B۱۸ و سکوی شماره ۱۵، ۱۰ و ۱۱ انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: تعمیرات اساسی سکوهای چهارگانه فاز ۱۴ نیز انجام خواهد شد و در مجموع تعمیرات اساسی این سکوها تا پیش از آغاز فصل سرد و تا اواسط آبان‌ماه به اتمام می‌رسد.
خزایی با اشاره به اینکه تعمیرات اساسی هر سکو ۷ تا ۲۰ روز زمان می‌برد، گفت: برای نمونه تعمیرات اساسی سکوی ۱۶ به‌دلیل نوسازی خط لوله جدید و در سرویس عملیاتی قرار گرفتن آن توقف بیشتری خواهد داشت.
وی تصریح کرد: به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم این توقف‌ها همزمان با تعمیرات اساسی، در مقدار تولید گاز تأثیر بگذارد و اکنون که فصل گرم است و نیاز گاز به جهت تأمین انرژی برق و نیروگاه‌ها نیاز است این کاهش تولید را از سکوها و چاه‌های دیگر جبران خواهیم کرد.