تفاوت تیم ملی انگلیس با دوران «بکهام»/ انتظار داریم صعود کنیم
تفاوت تیم ملی انگلیس با دوران «بکهام»/ انتظار داریم صعود کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران کارش را در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از روز ۳۰ آبان مقابل انگلیس آغاز می‌کند و در ادامه به مصاف ولز و آمریکا می‌رود. کارلوس کی روش مربی پرتغالی ایران برای سومین دوره متوالی حضور در جام جهانی با ایران را تجربه می‌کند و امیدوار است […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران کارش را در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از روز ۳۰ آبان مقابل انگلیس آغاز می‌کند و در ادامه به مصاف ولز و آمریکا می‌رود.
کارلوس کی روش مربی پرتغالی ایران برای سومین دوره متوالی حضور در جام جهانی با ایران را تجربه می‌کند و امیدوار است این بار به مرحله دوم جام جهانی صعود کند. کی روش هنوز لیست تیم ملی ایران را اعلام نکرده و این اتفاق احتمالاً امروز رخ می‌دهد.
کی روش در تازه‌ترین مصاحبه خود تاکید کرد که ایران برای صعود به مرحله حذفی جام جهانی امید دارد و حرف‌هایی که دیگران درباره ایران می‌زنند، اهمیتی ندارد. وی همچنین تاکید کرد که انگلیس در سال‌های اخیر روند خوبی داشته و چشم انداز روشنی را دنبال می‌کند که این موضوع کار را سخت می‌کند؛ هرچند که ایران هم نقاط قوت خودش را دارد.
مشروح گفتگوی کی روش با نشریه ESPN در ادامه می‌آید:
* از تیم ملی ایران به عنوان تیم بی امید برای صعود از مرحله گروهی یاد می‌شود؛ باوجود اینکه در رده بیستم جهان قرار دارد؛ درست زیر ولز (۱۹) و ایالات متحده (۱۶) آیا این به شما انگیزه بیشتری می‌دهد؟
– هرگز. من هرگز این‌طور فکر نمی‌کنم زیرا برایم مهم نیست که دیگران در مورد ما چه فکر می‌کنند. ما به خودمان فکر می‌کنیم. ما نقاط قوت و ویژگی‌های خود را داریم و البته مانند همه تیم‌ها نقاط ضعفی نیز داریم. هیچکس کامل نیست و در لحظه مناسب، زمان صحبت در داخل زمین فرا رسیده است. آن احساسات یا آن نظرات، به حساب نمی آیند. اما در نهایت در مسابقه چیزی که مهم خواهد بود این است که عملکردی عالی داشته باشیم، فوتبال خوبی ارائه دهیم و نتیجه را به دست خدا بسپاریم. این کاری است که ما می‌توانیم انجام دهیم.
* ایران هرگز در جام جهانی از مرحله گروهی صعود نکرده است، انتظارات در قطر چیست؟
– برای من بد نیست که بدانم این فشار را برای بالا بردن مسئولیت‌ها، انگیزه و وظایفمان احساس می‌کنیم. اما در داخل گروه، انتظارات ما برای عملکرد خوب دقیقاً در حد بقیه است. می‌خواهیم جلو برویم، بهتر شویم و مطمئناً انتظاراتمان برای صعود به مرحله دوم جام جهانی است. هیچ چیز تغییر نکرده است. ما برای سومین جام جهانی خود با همان باور و همان جاه طلبی برای حضور در آنجا می‌رویم.
* بازی نخست ایران مقابل انگلیس، یکی از تیم‌های تاپ جام جهانی است. آنها چقدر قوی هستند؟
– از بازی با انگلیس خوشحالم، همانطور که در فوتبال ایران از بازی با پرتغال یا اسپانیا خوشحالیم. ما خوشحالیم که با بهترین تیم‌های جهان بازی می‌کنیم زیرا این زندگی ماست. ما کار می‌کنیم تا در بین بهترین تیم‌های جهان، در بین بهترین بازیکنان قرار بگیریم. بنابراین حضور در آنجا، لحظه‌ای از شادی است. ما تمام زندگی خود را برای حضور در جام جهانی کار می‌کنیم. وقتی به جام جهانی می رسیم، به عنوان بازیکنان کوچک به آنجا می‌رویم، اما در این لحظه جزو بهترین ۳۲ تیم ملی جهان هستیم. پس بیایید از آن لذت ببریم.
* پس از کار کردن در انگلیس با منچستریونایتد، این تیم را به خوبی می‌شناسید، اما قبلاً بارها شاهد شکست آنها بوده‌اید.
– انگلیس یک تیم برتر است. شکی نیست که در چند سال اخیر، در فوتبال بین المللی، انگلیس با آمادگی بهتر و چشم اندازی روشن رشد می‌کند. این با نتایج در زمین مشخص است اما من نمی گویم این تیم بهتر است یا آنها بازیکنان بهتری از آن دوران دیوید بکهام و پل اسکولز هستند. آنها در آن نقطه نیستند، اما تفاوت اکنون این است که انگلیس یک جهت و چشم انداز روشنی را نشان می‌دهد که همه بازیکنان و همه تیم باید به کجا بروند. بنابراین این تیمی را ایجاد می‌کند که بسیار سازگارتر و قادر به رقابت است.
اما این جام جهانی چیز دیگری است زیرا ما با یک ترکیب کاملاً جدید روبرو خواهیم بود، دوره‌های استراحت کوتاه بین بازی‌ها، رقابتی که در ماه نوامبر برگزار می‌شود، که در مقایسه با جام‌های جهانی کاملاً متفاوت است، بنابراین ما بازیکنانی داریم که در اروپا که با ۱۵-۲۰ بازی وارد قطر می‌شود.در جام‌های جهانی دیگر آنها ۶۵ -۷۰ بازی انجام می‌دادند. بنابراین بگذارید ببینیم چه می‌شود.
* بازی با ایالات متحده آخرین بازی گروهی است و می‌تواند امیدهای هر دو تیم را برای صعود تعیین کند. شما در دهه ۱۹۹۰ با تیم مترو استارز نیویورک/نیوجرسی در MLS مربیگری کردید. تیم ایالات متحده و پیشرفت این کشور را در فوتبال چگونه می‌بینید؟
– من پیشرفت فوتبال را در همه جا میبینم. اکثریت مردم آن را نمی‌بینند، اما ما حرفه‌ای ها آن را می‌فهمیم. فوتبال ایالات متحده در حال پیشرفت است، این سریع‌تر شده است، بازیکنان سریع‌تری فکر می‌کنند و تصمیمات سریع‌تری می‌گیرند. بنابراین ما باید از آن آگاه باشیم.
این اتفاق برای همه کشورها از جمله ایالات متحده نیز رخ می‌دهد، اما سال به سال، آنها در حال پیشرفت هستند و به خوبی با سایر قاره‌ها مقایسه می‌شوند. اکنون آنها با بازیکنان کشورهای بزرگ و مسابقات ارتباط دارند. بازیکنان فوتبال ایالات متحده به سرعت در حال رشد هستند و با کشورهای دیگر و سایر قاره‌های جهان مقایسه می‌شوند.
* آیا ایران می‌تواند مردم را در این جام جهانی غافلگیر کند؟
– آنچه ما در جام جهانی انتظار داریم، بازی‌های عالی، مسابقات و نمایش‌های فوق العاده است. ایران، انگلیس، ولز، اسپانیا، پرتغال، ایالات متحده آمریکا همه باید تنها با یک هدف درگیر باشند تا برای هواداران شادی و افتخار ایجاد کنند.