تلاش فدراسیون فوتبال برای کاهش جریمه‌های کنفدراسیون آسیا
تلاش فدراسیون فوتبال برای کاهش جریمه‌های کنفدراسیون آسیا

به گزارش خبرنگار مهر، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای عملکرد کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در اعلام اسامی باشگاه‌های استقلال تهران، پرسپولیس و گل گهر سیرجان را اشتباه دانست و تا امروز دوشنبه فرصت پاسخگویی برای این باشگاه‌ها قائل شد. راستی آزمایی AFC از مدارک ارسالی مالی و حقوقی این باشگاه‌ها باعث شده تا […]

به گزارش خبرنگار مهر، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای عملکرد کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در اعلام اسامی باشگاه‌های استقلال تهران، پرسپولیس و گل گهر سیرجان را اشتباه دانست و تا امروز دوشنبه فرصت پاسخگویی برای این باشگاه‌ها قائل شد.
راستی آزمایی AFC از مدارک ارسالی مالی و حقوقی این باشگاه‌ها باعث شده تا خطر حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا جدی تر از همیشه شود.
همین موضوع باعث تشکیل جلسه فوری توسط شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون در جمعه گذشته با مدیران عامل سرخابی‌ها و سعید عباسی و داریوش مصطفوی رؤسای کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای شد. خروجی این نشست به راهروهای وزارت ورزش کشید تا مصطفوی به همراه مجید صدری و مصطفی آجورلو بتوانند مدارکی برای شفافیت مالی و تسویه پرونده‌های بین‌المللی خود ارائه دهند.
از سوی دیگر کنفدراسیون فوتبال آسیا توضیحات مربوط به نحوه اعطای مجوز موقت به استقلال و پرسپولیس را از کمیته مستقل صدور مجوز حرفه‌ای خواسته تا آنها روال کاری خود را توضیح دهند.
فدراسیون فوتبال برای اینکه با هرگونه جریمه انضباطی بابت دخالت در آرای کمیته صدور مجوز حرفه‌ای روبرو نشود تمام مسائل را به خود باشگاه‌ها سپرده است تا آنها پاسخ لازم را به صورت مستقل ارائه دهند.
عزیزی خادم از مسئولان کمیته صدور مجوز حرفه‌ای و امور بین‌الملل فدراسیون خواسته تا نامه مربوط به چگونگی اعطای مجوز حرفه‌ای به باشگاه‌ها را طوری تنظیم کنند که در نهایت فدراسیون فوتبال محکوم به پرداخت غرامت بابت مغایرت با راستی آزمایی AFC نشود.
پیگیری‌های خبرنگار مهر نشان می‌دهد اگر فدراسیون فوتبال ایران در امور مربوط به مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها دخالت داشته یا در ارسال مدارک، تخلفی کرده باشد با جریمه‌های سنگینی روبرو می‌شود و می‌تواند سازمان لیگ فوتبال ایران را نیز در صورت تکرار تخلفات با جریمه‌های بسیار سنگین‌تر روبرو کند.