تلاش ویژه دولت برای تسریع در تکمیل پروژه راه‌آهن بوشهر – شیراز
تلاش ویژه دولت برای تسریع در تکمیل پروژه راه‌آهن بوشهر – شیراز

بوشهر- معاون اجرایی رئیس جمهور از تخصیص اعتبارات پروژه‌های مصوب سفررئیس جمهور خبر داد و گفت: دولت تلاش ویژه‌ای برای تسریع در تکمیل پروژه راه‌آهن بوشهر – شیراز دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید صولت مرتضوی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در راستای تحقق و اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به استان‌ها پیگیری بسیار زیادی صورت گرفته و در تلاش هستیم که این روند تسریع شود.
وی اضافه کرد: در راستای نظارت میدانی بر اجرای دستورات رئیس جمهور و بررسی روند اجرای مصوبات سفر اول به استان بوشهر امروز بازدیدهایی را از روند اجرای پروژه‌های در استان خواهیم داشت.
معاون اجرایی رئیس جمهور تاکید کرد: در سال گذشته برای اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور شاهد تخصیص بیش از ۱۲۰ درصدی منابع عمومی بودیم که امسال نیز بخشی از اعتبارات پرداخت شده است.
وی با اشاره به اختصاص منابع مالی اجرای طرح راه آهن بوشهر به شیراز از محل تهاتر نفت خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود که طرح راه آهن وارد فاز جدیدی شود و در بازه زمانی تعریف شده به بهره برداری برسد.
مرتضوی افزود: شرط رئیس جمهور این است که انجام سفر دوم مستلزم تحقق مصوبات سفر اول است و ما در این بازدیدهای میدانی مشکلات فراروی اجرای طرح‌ها را برطرف و منابع مالی لازم را تأمین می‌کنیم.