تهدید عضو مجمع برای نامه زدن به فیفا/چرا هیات رئیسه حقوق می‌گیرد؟
تهدید عضو مجمع برای نامه زدن به فیفا/چرا هیات رئیسه حقوق می‌گیرد؟

به گزارش خبرنگار مهر، اوضاع فوتبال ایران در ماه های اخیر به گونه ای رقم خورد که بی ثباتی و اختلافات داخلی به اوج رسید تا همه امیدوار باشند در مجمع عمومی روز ۱۰ خرداد به این وضعیت رسیدگی و تکلیف شهاب الدین عزیزی خادم و اعضای هیات رئیسه برای آینده مشخص شود. به همین […]

به گزارش خبرنگار مهر، اوضاع فوتبال ایران در ماه های اخیر به گونه ای رقم خورد که بی ثباتی و اختلافات داخلی به اوج رسید تا همه امیدوار باشند در مجمع عمومی روز ۱۰ خرداد به این وضعیت رسیدگی و تکلیف شهاب الدین عزیزی خادم و اعضای هیات رئیسه برای آینده مشخص شود.
به همین خاطر مجمع عمومی فدراسیون فوتبال از ساعت ۹ صبح امروز سه شنبه به صورت رسمی در هتل المپیک تهران آغاز شد تا تکلیف اداره این فدراسیون برای ماههای آینده مشخص شود. اتفاقات و حاشیه های این مجمع را در این مطلب می خوانید:

تاکید بر غیبت رئیس معزول
تعدادی از اعضای هیات رئیسه به هنگام ورود تاکید کردند که شهاب الدین عزیزی خادم رئیس معزول این فدراسیون که از سوی کمیته اخلاق و استیناف به دو سال محرومیت از حضور در فوتبال محکوم شده است، حق حضور در مجمع امروز را ندارد.
حضور مدیر جنجالی در مجمع
علی خطیر که یکی از عوامل پشت پرده اتفاقات اخیر فدراسیون فوتبال بود و به نوعی سعی در مدیریت بخشی از این وضعیت داشت، به عنوان نماینده باشگاه تراکتور وارد مجمع شد.

بازرسی شدید اتومبیل ها برای ورود 
مقابل در ورودی محوطه هتل المپیک ماموران حراست حضور دارند و هر اتومبیلی که قصد ورود دارد را با وسواس خاصی بررسی می کنند و مشخصات تمام افرادی که در خودرو حضور دارند هم بررسی می شود و در صورتی که مشکلی وجود نداشت، اجازه ورود داده می شود. به نظر می رسد این بازرسی غیرمتعارف برای جلوگیری از ورود شهاب الدین عزیزی خادم صورت گرفته است.

اصولی، ماجدی و افشاریان اعضای هیات رئیسه/ وحید شمسایی سرمربی تیم ملی فوتسال
مدعو خاص آقای سرپرست!
منصور قنبرزاده سرپرست دبیرکلی پیشین فدراسیون فوتبال و مشاور عالی میرشاد ماجدی به عنوان میهمان ویژه در مجمع حاضر شد. قنبرزاده در حالی وارد سالن برگزاری نشست شد که گفتگوهای طولانی با اکثر اعضای مجمع داشت.
پرونده عزیزی خادم بسته شد
پس از ارائه گزارش حسن کامرانی فر در مورد شرایطی شهاب الدین عزیزی خادم، بند ۱۴ دستور جلسه که مربوط به تصمیم گیری در مورد عزل رئیس فدراسیون بود از دستور جلسه خارج شد تا به این ترتیب پرونده عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال بسته شود. 
۸ شهریور تاریخ پیشنهادی انتخابات 
حسن کامرانی فر در مجمع امروز فدراسیون فوتبال در مورد تعیین زمان انتخاب رئیس آینده این فدراسیون گفت: در اساسنامه تاکید شده است که باید در کمتر سه ماه مجمع انتخابات ریاست فدراسیون برگزار شود. به همین خاطر ما تاریخ ۸ شهریور را برای برگزاری این مجمع پیشنهاد می دهیم اما باید اعضای مجمع در مورد آن تصمیم نهایی را بگیرند.
پولادگر: چشم فوتبال دنیا به جمع شماست!
محمد پولادگر معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش که در غیاب حمید سجادی در مجمع فدراسیون فوتبال شرکت کرده بود با تاکید بر این که نقش اعضای مجمع در تعیین تکلیف آینده فدراسیون اهمیت دارد گفت: وظیفه سنگینی بر عهده دارید و چشم فوتبال دنیا امروز به جمع شماست. امیدوارم با تصمیمات خود به فوتبال کمک کنید. 
پولادگر به لغو بازی ایران و کانادا اشاره کرد و گفت: دشمن این مسائل را زیر ذره بین دارد. واقعا مشخص است تا زمان لغو این توافقنامه برای برگزاری همه چیز  کاملا طبیعی بود اما با رفتاری عجیب باعث لغو آن شدند.
 صورت های مالی فدراسیون تایید نشد
یحیوی بازرس شرکت مستقل مورد تایید فدراسیون در این مجمع گفت: برخی موارد به دست ما نرسیده است و به همین خاطر گزارش بازرس و ناظر مالی امکان بیان ندارد. هیأت رئیسه وقت و فعلی لازم است در این باره تصمیم گیری کنند.
به دنبال این اظهار نظر اعتراض اعضای مجمع بالا گرفت و «جهانگیر کی شمس» مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان گفت: اساس هر مجمع تعیین وضعیت صورت های مالی است. من گزارش مالی را خواندم نکات مبهم زیادی دارد. الان هم می بینیم بازرس مالی می گوید گزارشی ارائه نشده است. چرا باید چنین چیزی داده نشود. با وضعیت فعلی در شهریورماه هم به شما گزارش نمی دهند. اگر هم این صورت های مالی داده نشود مجمع ، قانونی نیست‌.
مجمع فدراسیون فوتبال قانونی نیست
بازرس حاضر در مجمع با این توضیحات اعلام کرد که اگر اینگونه است، مجمع فدراسیون قانونی نیست.
کی شمس گفت: صورت های مالی باید به تصویب هیات رئیسه برسد. ‌ هیأت رئیسه قبلی صورت های مالی را مثل هیأت رئیسه بعدی آماده نکردند. ما چندین بار از هیأت رئیسه قبلی خواستیم صورت های مالی را تأیید کنند اما این اتفاق صورت نگرفت. الان هم همین را خواستیم اما باز تأیید نشد.
به دنبال این اظهار نظرات کامرانی فر دبیرکل فدراسیون گفت که نمی خواهم وارد جزئیات فدراسیون شود اما کی شمس به او اعتراض کرد و گفت که باید وارد این مسائل شوید که کامرانی فر پذیرفت و توضیحاتی را داد. او گفت: من بارها خواستم تا هیأت رئیسه قبلی وارد مسائل مالی شود و آن را تایید کند اما انجام ندادند. حالا می خواهم فرصت دهید مجمع عموی بعدی؛ نه در مجمع انتخاباتی بعدی صورت های مالی ارائه شود.
کی شمس بار دیگر روی خواسته خود تاکید کرد:  رکن اصلی مجمع عمومی تعیین صورت های مالی است و تعیین بودجه؛ ما بقی جزو بندهای غیر مهم هستند.
تایید رسیدگی صورت های مالی در مجمع عمومی 
پس از بحث و گفتگو درباره زمان رسیدگی به صورت‌ های مالی در این مورد رأی گیری شد که اکثر اعضای مجمع رأی دادند تا پس از مجمع انتخاباتی، رئیس و هیأت رئیسه  آتی فدراسیون فوتبال درباره زمان برگزاری مجمع عمومی برای رسیدگی به اسناد مالی تصمیم گیری کند.
درخواست یک عضو برای پرسش از نمایندگان فیفا
سید حسینی و طالقانی به عنوان موافقان عزل چهار تن از اعضای هیات رئیسه باید پشت تریبون قرار می گرفتند که طالقانی ابتدا خواستار دفاع هیأت رئیسه و سپس ورود به ماجرا شد که کامرانی فر اعلام کرد اینگونه نباید باشد.
از این رو سیدحسینی رئیس هیأت فوتبال استان سیستان و بلوچستان گفت: ابتدا باید بگویم دوستان از تصمیم ما دلخور نشوند.
ایشان خواست سوالی را از ناظر فیفا بپرسد که کامرانی فر وارد موضوع شد و گفت: نمایندگان فیفا و ای.اف.سی تذکر دادند که پاسخ هیچ موضوعی را نمی دهند.
او سپس اعلام کرد: من انگلیسی سوالم را از ناظر فیفا می پرسم چون نمی دانم شما قطعا به خوبی ترجمه می کنید.
سپس ماجدی گفت: زبان رسمی مجمع فارسی است و مترجم قانونی و همزمان در این باره نظر می دهد. 
مجمع باید در مورد عزیزی خادم تصمیم می گرفت
سیدحسینی سپس قبول کرد و گفت: شما به عنوان ناظر بگویید آیا عدم تبعیض در مجمع فدراسیون فوتبال رعایت می شود؟ کمیته اخلاق (عزیزی خادم) را محروم کرده اما مجمع باید او را عزل کند. چطور براتی با اشراف کامل به اساسنامه درباره پیشنهاد آقای ساکت اظهار نظر می کند اما در این باره نه! اگر براتی بگوید من می پذیرم و دیگر ادامه نمی دهم.
وی ادامه داد: اگر عزیزی خادم بد کار کرده و هیأت رئیسه کار خوبی کرده است چرا نامه عزل را زدید . نظر اکثر دوستان این بود که تمام هیأت رئیسه نباشد. شاید نظر آنها برای عزل درست بود اما چون با مجمع مشورت نشد و در زمان مشخص  او را کنار نگذاشتند چنین خواسته ای داشته اند.
سید حسینی گفت: درباره برگزاری بازی در مشهد و همچنین نحوه عزل موقت تذکر داد. ما هیچ نشانه هایی از عزل موقت در دوران کارکرد عزیزی خادم ندیدیم.
سوالم را نپرسید به فیفا نامه می زنم
عضو مجمع افزود: مسائل انسانی و اخلاقی را خواهش می کنم در نظر بگیرید یادمان باشد قرار بود یک امتیاز از بحرین بگیریم اما سپس همه را بردیم و قطار موفقیت روی ریل افتاد. خواهش می کنم شرافتمندانه برخورد کنید و مجمع نشان داده است در این مسائل تأثیری نداشته است. من خواهش می کنم سوالات من از ناظر فیفا پرسیده شود در غیر اینصورت بصورت کتبی در اختیار او قرار می دهم.
مجمع در جریان برکناری عزیزی خادم نبود
طالقانی رئیس هیأت فوتبال استان خوزستان به عنوان موافق عزل چهارتن از اعضای هیات رئیسه تاکید کرد: اینکه اعتراض کردیم و خواستار استیضاح شدیم این نیست که به عنوان جبهه گیری و دشمن در طرف مقابل آنها قرار گرفته باشیم. چنین چیزی نیست و مجمع در این باره تصمیم گیری می کند. سیدحسینی اشاره کرد اعضای هیأت رئیسه تصمیمی گرفتند که می بایست برخی اعضای مجمع یا همه را در جریان قرار می دادند گه می خواهیم رئیس را برکنار کنیم. این عمل انجام نشد. اعتراص ما این است که ما را در جریان قرار ندادید.
اطلاعات محرمانه منتشر می شد
رئیس هیأت فوتبال استان خوزستان گفت: مورد دیگر مسائل مالی است. اساسا جرا مجمع را در سال گذشته نتوانستیم برگزار کنیم. شما اعضای هیأت رئیسه باید این مسائل را پیگیری می کردید و اگر امثال من چیزی به امضا نرسیده است باید سوال و جواب کنید جرا این موضوع را امضا نمی کنید. اگر رئیس فدراسیون نمی خواست جلسه مجمع را برگزار کند در قانون اساسنامه وحود دارد که هیأت رئیسه رئیسه تواند تعیین جلسه کند. اطلاعات محرمانه در رسانه ها می رود دلیلی ندارد اطلاعات مالی در اختیار آقایان قرار بگیرد.
چرا بازی تیم ملی در مشهد برگزار شد؟
او افزود: موضوع بعدی مشهد است. جرا بازی باید در مشهد برگزار شد. پس از مدت ها اجازه سفر به مردم به خاطر موضوعات کرونایی داده شد. همچنین با توجه به مساله هایی که داریم و نمی خواهم الان بررسی کنیم آنجا را انتخاب کردید؟! در قبال زنان رفتار اینچنینی کردید. چرا هیج برخوردی با این موضوع نشد. من نمی خواهم از احسان اصولی بپرسم چرا این رفتار را می کنید. مساله دیگر این است چرا آقای بنیادی فر باید به عنوان نماینده داوران با حضور فغانی، ابوالفضلی و سایرین انتخاب شود.
اصولی و حیدری دو حقوق می گیرند!
طالقانی گفت: موضوع دیگر بحث حقوق هاست. چرا آقای اصولی و حیدری به عنوان نمایندگان هیات ها دو حقوق بگیرند. 
براتی چرا با وجود استعفا حقوق می گیرد؟
وی افزود: بحث دیگرم آقای براتی است‌. او مجوز وکالت دارد و نمی تواند جایی برود. براتی قرارداد ماهی ۲۳ میلیون تومانی دارد که هم بیمه و هم بیمه تکمیلی اش داده شده است. او (براتی) چهار ماه از جایگاه حقوقی استعفا داده است اما در این مدت باز هم حقوق جایگاه قبلی خود را می گیرد.
ادامه دارد…