توزیع ۷۵ تن شکر و برنج در گناوه آغاز شد
توزیع ۷۵ تن شکر و برنج در گناوه آغاز شد

گناوه – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی گناوه گفت: توزیع ۶۰ تن برنج و ۱۵ تن شکر تنظیم بازار در این شهرستان از روز جاری آغاز شد.

عباس تخم افشان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: قیمت مصوب هر کیلوگرم برنج ۲۴ هزار تومان و شکر ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان است که برای تنظیم قیمت کالاهای اساسی توسط  عاملان در شهرهای گناوه و ریگ و روستاها توزیع خواهد شد.

وی اظهارداشت: برای جلوگیری از ازدحام مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ۴۵ عامل که بسیج اصناف آنها را تائید کرده است، اقلام را توزیع خواهند کرد.

تخم افشان افزود:  در بخش توزیع، انتخاب مهم‌ترین اصل پس از تخصیص کالاهای اساسی، بحث نظارت و بازرسی است که این مهم با تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار و همکاری بسیج اصناف، صنعت و معدن و جهاد کشاورزی انجام می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی گناوه گفت: تاکنون ۱۰۰ تن کالاهای اساسی شامل، برنج، روغن و مرغ منجمد تنظیم بازار برای ایام نوروز به این شهرستان اختصاص یافته است که در چند مرحله توزیع خواهد شد.

وی یادآورشد: با پیگیری های به عمل آمده، ۸۰ تن میوه شب عید شامل ۲۰ تن سیب و ۶۰ تن پرتقال تاکنون برای  شهرستان گناوه درنظرگرفته شده است.

شهرستان گناوه با جمعیت ۱۰۵ هزارنفر در شمال استان بوشهر واقع است.