تولید ۲۲۰ هزار تن آبزی در استان بوشهر هدف گذاری شد
تولید ۲۲۰ هزار تن آبزی در استان بوشهر هدف گذاری شد

بوشهر- سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر از هدف گذاری تولید ۲۲۰ هزار تن آبزی در پایان برنامه هفتم در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عقیل امینی صبح شنبه در بازدید از نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع شیلاتی ایران و جشنواره برگزیده‌های صنعت شیلات که با حضور ۲۱ استان کشور در محل نمایشگاه بین المللی بوشهر آغاز به کار کرده است گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردهای نوین صنعت شیلات فراهم کرده است و می‌تواند زمینه ساز ارتقا بهره وری تولید آبزیان در کشور باشد.
سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر با اعلام رضایت از سطح و استقبال شرکت‌ها و فعالان شیلاتی از این نمایشگاه اظهار داشت: محدودیت‌های موجود در بهره گیری بیشتر از برخی از عوامل تولید از جمله زمین در استان بوشهر نیاز به ارتقا سطح مکانیزاسیون تولید را ضروری ساخته و عرضه دستاوردهای صنعت و رفع نیازهای فنآورانه تولیدکنندگان راه حل مناسبی جهت جبران این محدودیت‌ها است.
امینی با اشاره به هدف گذاری تولید ۲۲۰ هزار تن آبزی در پایان برنامه هفتم در استان بوشهر عنوان داشت: ارتقا مکانیزاسیون و هوشمندسازی مزارع، بهبود کیفیت و ارزان سازی نهاده‌ها، توسعه آبزی پروری ساحلی با تاکید بر پرورش میگو و دریایی با تاکید بر پرورش ماهی در قفس، متنوع سازی بازارهای داخلی و خارجی و نیز صید مسئولانه با ابزار هدفمند از جمله راه‌های دستیابی به این هدف است.
سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر تبادل تجربیات و دانش فنی بهره برداران و صنعت گران را از دیگر مواهب برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: رشد و توسعه صنعت آبزی پروری در استان بوشهر و دستیابی به رکورد ۳۸ هزار تن تولید میگوی پرورشی، مرهون انتقال این تجربیات بوده و امیدواریم با رشد تأثیرگذاری صنعت در تولیدات آبزیان در استان شاهد بهره مندی بیشتر مردم خصوصاً در حوزه مصرف آبزیان باشیم.