تیم‌های فوتسال لیگ برتر نوجوانان استان یزد حریفان خود را شناختند
تیم‌های فوتسال لیگ برتر نوجوانان استان یزد حریفان خود را شناختند

یزد- ایرنا- قرعه‌کشی مسابقه فوتسال لیگ دسته یک نوجوانان قهرمانی باشگاه‌های استان یزد، فصل ۱۴۰۰ عصر یکشنبه برگزار شد و تیم‌ها حریفان خود را شناختند.

به گفته رییس کمیته فوتسال هیات فوتبال استان یزد گفت: این رقابت‌ها با حضور ۱۰ تیم در ۲ گروه زیرنظر فدراسیون به صورت دوره‌ای و مجتمع برای کسب عنوان قهرمانی استان و انتخابی کشور دیدارهای خود را طبق برنامه برگزار می‌کند.     

حمیدرضا پایدار در حاشیه آیین قرعه‌کشی مسابقه یادشده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا فزود: در گروه اول تیم‌های رهپویان حرم بافق، مرصاد کویر یزد، آراد بافق، آریا چکاد یزد و شیرمردان شیرکوه تفت و در گروه دوم تیم‌های مقاومت گلساپوش یزد، شهدای میرک‌آباد مهریز، سلمان فارسی خاتم، پردیس بافق و اسپاد یزد حضور دارد.

وی اظهار کرد: این رقابت ها از هفته اول اسفندماه آینده به صورت متمرکز در سالن ۹ دی سپاه الغدیر یزد در مرکز این استان برگزار می‌شود و در پایان تیم قهرمان به عنوان نماینده فوتسال استان به رقابت‌های کشوری صعود می‌کند.

این فعال ورزشی گفت: برگزاری مسابقه فوتسال در رده‌های مختلف سنی با همکاری تیم‌های استان برای ایجاد انگیزه ،توسعه و رقابت سازنده از جمله برنامه های محوری این کمیته است که سالانه بر حسب ضرورت و با همکاری فدراسیون ادامه دارد.

۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی یزد در لیگ‌های کشوری حضور دارد و این استان با یک میلیون و ۲۳۶  هزار نفر جمعیت ۴۷ هیات ورزشی استانی، ۴۰۰ هیات شهرستانی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه ورزشی دارد.   

***  برترین‌های مسابقه مینی‌گلف استان یزد معرفی شدند 

مسابقه مینی‌گلف قهرمانی یزد با حضور ۳۲ ورزشکار به مدت یک روز در زمین این رشته در مرکز این استان روز یکشنبه برگزار شد و برترین‌های آن معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، در پایان مسابقه یادشده که با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا و با رعایت نکات بهداشتی و با حضور جمعی از مسئولان در هشت تیم چهار نفری برگزار شد به ترتیب هادی میرجلیلی، حسین پورسلمان و فضل‌الله میرجلیلی اول تا سوم شدند.

رییس هیات گلف شهرستان یزد با اشاره به حضور این تعداد ورزشکار در رقابت‌ها گفت: ورزش گلف ذاتاً به گونه‌ای است که فاصله‌گذاری در آن رعایت می‌شود و این موضوع در شرایط کنونی که متاثر از شیوع ویروس  روناست نگرانی ورزشکاران را کاهش داد.

حمیدرضا پورسلمان در مراسم اهدای جوایز، برگزاری منظم مسابقه مینی‌گلف در مناسبت های مختلف را یادآور شد و افزود: این هیات با هدف توسعه ورزش گلف در استان و بازآموزی قوانین و مقررات مربوطه سعی در برگزاری مطلوب این پیکارها در مناسبت‌های ملی و مذهبی دارد.

وی با بیان اینکه استقبال ورزشکاران از این رشته ورزشی روز به روز در حال افزایش است به زمین استاندارد گلف استان اشاره کرد و افزود: زمین یادشده  هیات استان بستر مناسبی برای رشد و آموزش ورزشکاران این رشته ورزشی است.

هم‌اکنون رشته گلف در برخی از مناطق استان یزد فعال است و آمار دقیقی از تعداد ورزشکاران آن رسما اعلام نشده است .

استان یزد با یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی استانی، ۴۰۰ هیات شهرستانی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد.