جدایی سرمربی عربستان منتفی است/ «رنار» تا ۲۰۲۷ روی نیمکت «الاخضر»
جدایی سرمربی عربستان منتفی است/ «رنار» تا ۲۰۲۷ روی نیمکت «الاخضر»

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال عربستان با هدایت «هروه رنار» سرمربی فرانسوی خود در نخستین بازی جام جهانی ۲۰۲۲ آرژانتین را شکست داد و یکی از بزرگترین شگفتی‌های جام را رقم زد. این برد بزرگ، انتظارات را از عربستان برای صعود از مرحله گروهی افزایش داد اما «الاخضر» با دو باخت متوالی به […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال عربستان با هدایت «هروه رنار» سرمربی فرانسوی خود در نخستین بازی جام جهانی ۲۰۲۲ آرژانتین را شکست داد و یکی از بزرگترین شگفتی‌های جام را رقم زد. این برد بزرگ، انتظارات را از عربستان برای صعود از مرحله گروهی افزایش داد اما «الاخضر» با دو باخت متوالی به لهستان و مکزیک، امید هوادارانش را ناامید کرد و با کسب سه امتیاز از جام جهانی حذف شد.
بعد از حذف عربستان، حرف و حدیث‌هایی در ارتباط با آینده هروه رنار و احتمال جدایی او از نیمکت عربستان مطرح شد. با این حال روزنامه «الریاضیه» عربستان امروز به نقل از یک منبع خبری در فدراسیون فوتبال عربستان خبر داد که رنار تا سال ۲۰۲۷ در این تیم ماندنی است.
به گفته این منبع، رنار در جام خلیج فارس و جام ملت‌های آسیا که سال بعد برگزار می‌شود و همچنین مسابقات مقدماتی آسیا برای جام جهانی ۲۰۲۶، تیم الاخضر را هدایت خواهد کرد.
رنار برای هواداران فوتبال ایران یادآور اتفاقاتی است که او را از نیمکت تیم ملی کشورمان دور کرد. بعد از جدایی کارلوس کی روش از تیم ملی ایران در سال ۲۰۱۹، فدراسیون فوتبال مذاکراتی با رنار انجام داد. این مربی در آن زمان با مراکش قرارداد داشت و از فدراسیون ایران درخواست کرد تا به او زمان بیشتری بدهند تا بعد از اتمام قراردادش با مراکش، هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد.
فدراسیون اما در نهایت سراغ مارک ویلموتس بلژیکی رفت و فوتبال ایران را در مسیری قرار داد که حتی تیم ملی در آستانه حذف از مسابقات مقدماتی جام جهانی قرار گرفت.