جزئیات نقل و انتقالات اضطراری فیفا/ قرارداد شهاب زاهدی تعلیق شد
جزئیات نقل و انتقالات اضطراری فیفا/ قرارداد شهاب زاهدی تعلیق شد

به گزارش خبرنگار مهر، فیفا با انتشار بیانیه‌ای در پی تشدید تهاجم روسیه به اوکراین که منجر به ایجاد یک بحران انسانی شده است، از تصمیمات جدید خود برای بازیکنان و مربیان حاضر در لیگ‌های روسیه و اوکراین رونمایی کرد. طبق اعلام فیفا، کلیه قراردادهای کاری بازیکنان و مربیان خارجی با باشگاه‌های وابسته به فدراسیون […]

به گزارش خبرنگار مهر، فیفا با انتشار بیانیه‌ای در پی تشدید تهاجم روسیه به اوکراین که منجر به ایجاد یک بحران انسانی شده است، از تصمیمات جدید خود برای بازیکنان و مربیان حاضر در لیگ‌های روسیه و اوکراین رونمایی کرد.
طبق اعلام فیفا، کلیه قراردادهای کاری بازیکنان و مربیان خارجی با باشگاه‌های وابسته به فدراسیون فوتبال اوکراین به صورت خودکار و تا پایان فصل فوتبالی این کشور (۳۰ ژوئن ۲۰۲۲) بدون نیاز به هیچ اقدامی از سوی طرفین، تعلیق تلقی می‌شود.
به منظور تسهیل در خروج بازیکنان و مربیان خارجی از روسیه هم در صورتی که باشگاه‌های روسی قبل یا در تاریخ ۱۰ مارس (دو روز دیگر) با بازیکنان و مربیان خارجی به توافق نرسند، آنها این حق را خواهند داشت که به صورت یک جانبه قرارداد خود را با باشگاه‌ها تا پایان فصل فوتبال روسیه (۳۰ ژوئن ۲۰۲۲) به حالت تعلیق در آورند.
تعلیق یک قرارداد طبق بندهای بالا به این معنی است که بازیکنان و مربیان تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ «خارج از قرارداد» در نظر گرفته می‌شوند و بنابراین می‌توانند بدون مواجهه با هیچ گونه عواقبی با باشگاه دیگری قرارداد امضا کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، فیفا در ادامه تاکید کرده است که ثبت قرارداد این بازیکنان و مربیان با باشگاه جدید باید حداکثر تا تاریخ ۷ اپریل (حدود یک ماه دیگر) انجام بپذیرد.
به این ترتیب قرارداد شهاب زاهدی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران که در تیم زوریا لوهانسک حضور داشت، با قانون فیفا تا پایان فصل تعلیق می‌شود و وی می‌تواند تا یک ماه دیگر باشگاه جدید خود را انتخاب کند.
این در حالی است که گفته می‌شود پرسپولیس یکی از مشتریان این مهاجم بوده است.
زاهدی که بعد از شروع جنگ روسیه و اوکراین به مجارستان رفته است، در تازه‌ترین مصاحبه خود اعلام کرد که با یک تیم لیگ برتری در مجارستان تمرین می‌کند و پیشنهاداتی هم دارد.