جمعیت کیفری در استان بوشهر کاهش یابد/ لزوم تسریع در رسیدگی‌ها
جمعیت کیفری در استان بوشهر کاهش یابد/ لزوم تسریع در رسیدگی‌ها

بوشهر- رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر لزوم تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها، گفت: جمعیت کیفری در استان بوشهر کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی جمادی عصر یکشنبه در بازدید از دادگستری شهرستان گناوه اظهار داشت: امنیت پایدار از اهمیت فراوانی برخوردار است و با هرگونه بی‌نظمی، ناامنی و هر آنچه باعث اخلال در نظم و امنیت عمومی شود، برخورد قاطع می‌شود.
وی با تاکید بر ارتقای کمی. کیفی خدمات‌دهی به مردم اضافه کرد: در راستای رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده‌های معوق باید سرعت بیشتری را شاهد باشیم.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر بیان کرد: همه پرونده‌های معوق برای رسیدگی در دستور کار قرار گیرد تا جایی که هیچ گونه پرونده معوق و رسوبی نداشته باشیم.
وی به اهمیت سیاست کاهش جمعیت کیفری اشاره کرد و افزود: باید سعی شود که سیاست حبس زدایی را اعمال کنیم و از عفوها و تخفیف مجازات‌ها استفاده بهینه شود تا شاهد کاهش جمعیت کیفری باشیم.
جمادی ضمن بازدید از دادگستری شهرستان گناوه و دیدار با کارکنان قضائی این حوزه با حضور در شعب از روند فعالیت‌های انجام شده مطلع شدند و توصیه‌های لازم را به منظور ارتقای کمی و کیفی عملکرد ارائه کرد.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر در ادامه از سواحل رفع تصرف شده در شهرستان گناوه بازدید کرد و ضمن اشاره به رعایت حریم ۶۰ متری دریا و تاکید حفظ حقوق بیت المال گفت: دستگاه‌های متولی در برخورد با متخلفین ساخت و سازهای غیر مجاز و تخریب و تصرف اراضی ملی بویژه تغییر کاربری‌های غیر مجاز اراضی زارعی اهتمام لازم را داشته باشند.
در این بازدید، رئیس کل دادگستری استان بوشهر با مراجعان ملاقات حضوری داشت و به خواسته‌های مراجعه کنندگان رسیدگی و مشکلات آن‌ها را بررسی کرد.