حریفان استقلال با ترس‌ولرز بازی می‌کنند/ساپینتو از تکاپو نمی‌افتد
حریفان استقلال با ترس‌ولرز بازی می‌کنند/ساپینتو از تکاپو نمی‌افتد

محمد نوری در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص پیروزی دو بر صفر استقلال برابر ملوان بندرانزلی در مرحله یک هشتم جام حذفی گفت: استقلال بازی خوبی از خود ارائه داد. البته ملوان با توجه به جوانی تیمش قدرتمند نبود اما آنها هم خوب بودند. وقتی که ملوان ۱۰ نفره شد شرایط تغییر کرد. […]

محمد نوری در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص پیروزی دو بر صفر استقلال برابر ملوان بندرانزلی در مرحله یک هشتم جام حذفی گفت: استقلال بازی خوبی از خود ارائه داد. البته ملوان با توجه به جوانی تیمش قدرتمند نبود اما آنها هم خوب بودند. وقتی که ملوان ۱۰ نفره شد شرایط تغییر کرد. آنها انگیزه بیشتری داشتند اما استقلال با توجه به نفرات با تجربه و تیم هماهنگی که به وجود آمده توانست برنده این دیدار شود.
کارشناس فوتبال خاطرنشان کرد: جام حذفی بهترین و نزدیکترین راه برای رسیدن به قهرمانی است. استقلال همانطور که تا الان این بازی‌ها را با جدیت و قدرت پشت سر گذاشته در ادامه هم باید چنین روندی داشته باشد. آبی‌ها باید با هر تیمی که در قرعه کشی روبرو می‌شوند فقط به پیروزی فکر کنند تا بتوانند با دو بازی دیگر به فینال جام حذفی برسند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا استقلال با اخراج بازیکن ملوان توانست در ۹۰ دقیقه به پیروزی برسد؟ اظهار کرد: سیستم بازی ملوان نسبت به بازی‌های گذشته‌اش متفاوت بود. آنها چه ۱۰ نفره و چه ۱۱ نفره به استقلال می‌باختند. تعویض‌های تاثیرگذار ساپینتو باعث شد تا تیمی که مقابل استقلال بسته بازی می‌کند نتواند دوام بیاورد. فشار زیاد استقلال و قدرت سرزنی این تیم شکست را برای ملوان به ارمغان آورد. آبی‌ها در هفته‌های اخیر به یک هماهنگی تاکتیکی و تیمی دست پیدا کردند. هر حریفی را از پیش رو بر می‌دارند و حریفان مقابل استقلال با ترس و لرز بازی می‌کنند.
نوری در پاسخ به این پرسش که چرا دوباره در ترکیب استقلال تغییراتی به وجود آمد؟ تصریح کرد: ما چون در تمرینات حضور نداریم نمی‌توانیم شرایط تیم را درک کنیم. به طور حتم کادر فنی استقلال آنالیز دقیقی از حریف داشته و بر اساس همان آنالیز نفراتش را برای این دیدار انتخاب کرده است. ساپینتو کارش را بلد است. نسبت به گذشته با تجربه تر شده، شرایط تیم را به خوبی می‌شناسد و امیدوارم آرامش خود را بیشتر حفظ کند. او حتی با اینکه روی نیمکت هم نبود و از کنار زمین بازیکنانش را هدایت نمی‌کرد توانست به پیروزی دست پیدا کند.
کارشناس فوتبال ادامه داد: تیم به یک وحدت تاکتیکی رسیده، هواداران حمایت می‌کنند. بازیکنان به خوبی یکدیگر را شناخته و درک متقابلی از هم دارند و همه اینها باعث شده تا استقلال به یک تیم کاملاً هجومی تبدیل شود.
وی در مورد دیدار آبی پوشان برابر نساجی مازندران از هفته ۲۲ لیگ برتر افزود: نساجی یکی از تیم‌هایی است که اگر چه نتایج خوبی در این فصل نگرفته اما نمی‌توان آن را دست کم گرفت. شاید این تیم در پایین جدول باشد اما به طور حتم حریف سختی برای استقلال خواهد بود. همه بازی‌ها تا پایان لیگ برای استقلال مشکل است و اگر استقلال می‌خواهد قهرمان شود باید حریفانش را یک به یک شکست دهد. با تمام احترامی که برای تیم‌های لیگ برتری قائلم و می گویم سپاهان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است اما معتقدم استقلال لیاقت قهرمانی دارد و می‌تواند این فصل هم برای دومین بار به قهرمانی برسد.
وی در خصوص هجمه‌هایی که این روزها به ساپینتو وارد می‌شود گفت: شرایطی که پیش آمده و محرومیت سرمربی استقلال نتوانسته ساپینتو پرانرژی را از تکاپو بیاندازد. کمیته انضباطی باید عدالت را رعایت کند همه محرومیت‌ها را برای ساپینتو نگذارد. عده‌ای به دنبال ضربه زدن به استقلال هستند و می‌خواهند تیم و ساپینتو را با هم به زمین بزنند. اما حمایت هواداران و پیشکسوتان این اجازه را به آنها نخواهد داد ضمن اینکه وقتی استقلال همه حریفانش را شکست دهد دیگر جایی برای شیطنت و ضربه زدن نخواهد بود.