حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای جامعه امروز محسوب می‌شود
حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای جامعه امروز محسوب می‌شود

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای جامعه امروز محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در مراسم سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: توجه به محاسبات الهی و فرا دنیایی راه و مسیر عبور از مشکلات و رسیدن به آرامش و آسایش است.
وی بر لزوم شناخت سیره عملی و توجه به الگوهای رفتاری حضرت فاطمه زهرا (س) تاکید کرد و ادامه داد: ولایت‌مداری از مهمترین شاخصه‌های حضرت فاطمه زهرا (س) است.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای جامعه امروز محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: راه نجات بشر و عبور از مشکلات و بحران‌ها عمل به سبک زندگی ائمه طهارت علیه‌السلام از جمله حضرت زهرا (س) است.
وی با تاکید بر تقویت معنویت و معامله کردن با خداوند اضافه کرد: توجه همه جانبه به امور دنیایی و مادی باعث دور کردن انسان از محاسبات الهی می‌شود که یک آسیب بزرگ است.
آیت‌الله صفایی بوشهری بیان کرد: انسان مادی، حیات خود را به چند مدت زندگی در دنیا محاسبه می‌کند که این سبب می‌شود از آرامش و آسایش دنیا و آخرت دور شود که یکی از سفارشات حضرت زهرا (س) توجه به حیات فرا دنیایی است.
در سالروز شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم و برنامه‌های متنوعی در بوشهر برگزار شد که می‌توان به مراسم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر با حضور طلاب، روحانیون و اقشار مختلف مردم اشاره کرد.
همچنین در شب شهادت اُم‌ابیها (س) نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در مراسم عزاداری در میدان شهید رئیس‌علی دلواری در جوار خلیج‌فارس تحت عنوان حسینیه «از خلیج فارس تا فرات» حضور یافت و با عزاداران این حوزه همراه شد.