حضور مردم در حماسه ۹ دی صلابت نظام اسلامی را به جهانیان نشان داد
حضور مردم در حماسه ۹ دی صلابت نظام اسلامی را به جهانیان نشان داد

گناوه- فرماندار گناوه گفت: مردم غیور ایران در ۹ دی با بصیرت و تبعیت پذیری از رهبری به خیابان ها آمدند و اقتدار و صلابت نظام اسلامی را بار دیگر به جهانیان نشان دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی صفری عصر شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناوه با اشاره به در پیش بودن سه مناسبت مهم حماسه ۹ دی، سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی و ایام فاطمیه اظهار داشت: بازاریان و کاسبان بازار تجاری گناوه در سه مناسبت مهم پیش رو ایام فاطمیه، حماسه ۹ دی و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی مشارکت فعال داشته وبا تدارک برنامه‌های مناسب و حضور در برنامه‌ها نقش مؤثر ایفا کنند.
فرماندار گناوه افزود: اتاق اصناف گناوه برای برگزاری ویژه برنامه‌های این ایام برنامه ریزی و مدیریت کند و با همکاری رؤسا و نمایندگان اتحادیه‌ها برنامه‌های خاص را تدارک ببیند و از بازاریان در این برنامه‌ها نیز دعوت شود.
وی گفت: بازار گناوه باید متناسب با ایام فاطمیه و دهه بصیرت و شهادت سردار شهید سلیمانی، با برپایی موکب، ایستگاه صلواتی، نصب بنر، پرچم و بیرق‌های سیاه در پاساژها و بازار و اجرای برنامه‌های خاص فرهنگی و مذهبی با محوریت اتاق اصناف تدارک ببیند.
فرماندار گناوه با بیان اینکه تغییر و تحول در فضای داخلی و بیرونی ادارات با محوریت سه مناسبت پیش رو باید دیده شود اضافه کرد: ادارات در این ایام برنامه‌های زیارت عاشورا و مراسم فاطمیه برای کارکنان خود تدارک ببینند و به ویژه اداراتی مانند آموزش و پرورش، شبکه بهداشت، شهرداری و دانشگاه‌ها برنامه‌های ویژه با دعوت از سخنران برگزار کنید.
وی یادآور شد: حضرت فاطمه زهرا (س) تنها الگوی بانوان نیست بلکه الگوی همه زنان و مردان است و همه باید در زندگی از آن حضرت سرمشق و الگو بگیرند و در برنامه‌ها ی این ایام مشارکت کنند.
وی افزود: دستگاه‌های فرهنگی و هیأت‌های مذهبی، در ایام فاطمیه اقدام به اجرای مدیحه سرایی در مساجد و بازار از طریق بلندگو و مسابقات مذهبی نیز با موضوع خطبه فدکیه برگزار کنند.

فرماندار گناوه بیان کرد: در این مناسبت‌ها برنامه‌های ویژه خواهران نیز مدنظر باشد و با مشارکت حوزه علمیه و بسیج برنامه‌ها مناسب برای خواهران برگزار شود.
وی با تاکید بر اطلاع رسانی مناسب برنامه‌های در این مناسبت‌های مهم گفت: برنامه‌های این ایام با سه موضوع مهم و راهبردی فاطمیه، حماسه ۹ دی و سالگرد شهادت سردار دل‌ها، توسط رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها در فضای مجازی و حقیقی به خوبی پوشش داده شود و اطلاع رسانی شود.
وی با اشاره به سالگرد شهادت شهید سردار سلیمانی بیان کرد: شهید سلیمانی بر گردن همه نه تنها مردم ایران بلکه جهانیان حق دارد و مردم نیز با شوق و علاقه و دل و جان در برنامه‌های این مناسبت مشارکت می‌کنند.
وی افزود: شهید سلیمانی شخصیتی بزرگ و بی نظیر، انقلابی، ارزشی، ولایی، مذهبی و مایه افتخار همه است که باید برای بزرگداشت آن شهید بزرگوار برنامه خوب و باشکوه و در خورشان این شهید بزرگ تدارک دیده شود.
فرماندار گناوه بیان کرد: مکتب شهید سلیمانی امروز برای همه الگو است و باید خاطرات گرانبها و ارزشمند این شخصیت از جمله در مبارزه با گروه تروریستی داعش، بازگو و تبیین شود.
وی با اشاره به در پیش بودن حماسه بزرگ ۹ دی خاطرنشان کرد: حماسه ۹ دی انقلاب اسلامی را احیا کرد و ملت غیور ایران در ۹ در ماه ۸۸ با حضور باصلابت، چشمگیر، با بصیرت و آگاه و با تبعیت پذیری از رهبری اقتدار و صلابت نظام اسلامی را بار دیگر در عرصه جهانی متجلی و به جهانیان نشان داد.