حفظ و بازسازی آثار تاریخی و گردشگری بوشهر ضروری است
حفظ و بازسازی آثار تاریخی و گردشگری بوشهر ضروری است

بوشهر- استاندار بوشهر بر حفظ و بازسازی آثار تاریخی و گردشگری بوشهر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی زاده عصر جمعه در نشست هیئت امنای بنیاد ایران‌شناسی دفتر بوشهر اظهار داشت: بوشهر ظرفیت‌های ارزشمند تاریخی و فرهنگی دارد که باید به نسل جوان و نوجوان شناسانده شوند.
وی افزود: توسعه فرهنگ بوشهر شناسی و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای شناخت بیشتر از مفاخر و مشاهیر بوشهر در دستور کار مدیریت استان قرار دارد.
استاندار بوشهر از برگزاری همایش بزرگ بوشهر شناسی در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: در انتهای سال جاری، همایش بزرگ بوشهر شناسی را با حضور اندیشمندان برجسته برگزار می‌کنیم.
محمدی‌زاده خاطر نشان کرد: بوشهر از غنی‌ترین استان‌ها در حوزه تاریخی و فرهنگی و علمی گردشگری است و در جای‌جای استان این آثار نمایان است.
وی اضافه کرد: مدرسه سعادت با پیشینه صدسال بعد از مدرسه دارالفنون دومین مدرسه ایران است که نشانه جایگاه فرهنگی و علمی بوشهر است.
محمدی‌زاده ابراز داشت: توجه به این سوابق درخشان تاریخی و اهتمام به حفظ و بازسازی آثار تاریخی در دستور کار است.
استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: این آثار از افتخارات ماست و می‌تواند برای نسل‌های آینده، الهام‌بخش باشد و وظیفه ماست که به پیشینه تاریخی از بافت قدیمی تا چهار محل و …توجه لازم را داشته باشیم.
وی در خصوص مصوبه سفر اول ریس جمهور نیز بیان کرد: برای احیای بافت قدیم و انجام آن در بوشهر و سیراف بودجه کامل جذب و کار انجام شد.