حماسه‌های دفاع مقدس در جزیره خارگ باید تبیین شود
حماسه‌های دفاع مقدس در جزیره خارگ باید تبیین شود

بوشهر- جانشین فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: حماسه‌های دفاع مقدس در جزیره خارگ باید تبیین شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عبدالرضا دشتی ظهر چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی راهیان نور دریایی اظهار کرد: اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت نیاز امروز جامعه ماست و از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی تصریح کرد: بایستی با هم افزایی و برطرف کردن موانع، شرایط را برای تحقق این رزمایش عظیم فرهنگی در جزیره خارگ که به تعداد روزهای جنگ بمباران شده و به راستی نماد پایداری و مقاومت است، فراهم سازیم.
دشتی افزود: انتظار این است تا همه ظرفیت‌ها برای برپایی اردوی راهیان نور به کار گرفته شود و با در نظرگیری وجه الهی آن و توجه خاصه شهدا، با رویکردی کیفی نسبت به برپایی ویژه برنامه‌ها و نمایشگاه‌ها، نسبت به برپایی آن اقدام کنیم.
جانشین سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر تصریح کرد: راهیان نور برکات فردی و اجتماعی زیادی داشته است که یکی از آنها، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست. اردوهای راهیان نور به معنای واقعی احیاکننده فرهنگ شهادت، مقاومت و به شکل کلی احیاگر گفتمان انقلاب اسلامی هستند.
وی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین نیازهای یک نظام، انسجام نیروهای همفکر از لحاظ عده و عده است. این مسئله به خوبی در مناطق سرزمین نور قابل مشاهده است چنانکه در سالیان گذشته شاهد تحقق شایسته این مهم در جزیره مقاوم و سرافراز خارگ بوده‌ایم.
دشتی تاکید کرد: جزیره‌ای که به تعداد روزهای جنگ دو هزار و ۸۳۸ بار در دو هزار و ۸۸۸ روز جنگ بمباران شد اما لحظه‌ای از پا نایستاد تا امروز در رزمایش عظیم فرهنگی راهیان نور هم‌وطنانمان شاهد گوشه‌ای از رشادت‌ها و معجزه خداوندی که خارگ را استوار نگه داشت باشند.
ترویج حرکت عظیم فرهنگی راهیان نور
بخشدار ویژه خارگ نیز افزود: جزیره خارگ در هشت سال دفاع مقدس به عنوان یکی از مراکز حساس و تأمین کننده حیات اقتصادی کشور به شمار می‌رفت.
محمدرضا دشتی زاده افزود: با هم افزایی و هم گرایی صورت گرفته در جزیره در سالیان گذشته در ترویج حرکت عظیم فرهنگی راهیان نور در جزیره خارگ که شایسته تقدیر است.
بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: اردوهای راهیان نور یک حرکت بزرگ فرهنگی تربیتی و تجربه موفق جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است که موجب تقویت روحیه همدلی و همبستگی در جامعه می‌شود.