خانه امید در استان بوشهر راه‌اندازی شود
خانه امید در استان بوشهر راه‌اندازی شود

بوشهر- نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: اغلب استان‌ها دارای خانه امید هستند و انتظار می‌رود در استان بوشهر نیز این خانه ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شناسایی و پیگیری مسائل و مشکلات بازنشستگان را به عنوان یک برنامه مهم در دستور کار داریم و با جدیت دنبال می‌شود.
وی با اشاره به دیدار خود با رئیس صندوق بازنشستگی کشوری اضافه کرد: در این نشست بر مسائل مهمی از جمله بکارگیری نیروهای بومی در سطح مدیریت و جایگاه‌های تخصصی شرکت‌هایی که صندوق بازنشستگی کشوری سهامدار آن است تأکید شد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: به منظور ارتقای نشاط و امید در زندگی بازنشستگان و ایجاد تعامل، تفاهم و همبستگی میان بازنشستگان دستگاه‌های مختلف لازم است صندوق بازنشستگی کشوری برای ایجاد خانه امید در استان بوشهر اقدام کند.
وی گفت: خانه امید در خیلی از استان‌های کشور راه اندازی شده و متناسب با نیازهای بازنشستگان به بخش‌های مختلفی همچون کانون خدمات مشاوره، خانه سلامت، مرکز ادبی – هنری، کافی ‏نت، کافی شاپ، سالن ورزشی، مرکز فعالیت‌های قرآنی، خانه آموزش و واحد فناوری اطلاعات مجهز شده است.
جمیری بیان کرد: رئیس صندوق بازنشستگی کشوری در این نشست متعهد شد در صورتی که زمین مناسب برای راه اندازی خانه امید در استان فراهم شود همه اقدامات لازم برای ساخت و تجهیز آن را متقبل خواهند شد.
وی با بیان اینکه بر اساس قانون برنامه ششم توسعه همسان سازی حقوق کلیه بازنشستگان باید عملیاتی و اجرایی شود، اظهار داشت: ما در مجلس تمام تلاش خود را برای همسان سازی حقوق تمامی بازنشستگان بر اساس قانون به کار خواهیم بست.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در نشست با رئیس صندوق بازنشستگی کشوری برای افزایش قدرت خرید بازنشستگان متناسب با تورم و اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تأکید کردیم.