خبرهای کوتاه شهرستان های استان بوشهر
خبرهای کوتاه شهرستان های استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- تصویب بودجه شهرداری برازجان،ضرورت تجهیز نماز خانه های استان بوشهر ، اهتمام جدی تر نسبت به بهبود مبلمان شهری گناوه ورونمایی از پوستر جشنواره تئاتر معلولان خبرهای کوتاه روز یکشنبه ایرنا است.

رییس شورای اسلامی شهر  برازجان مرکز شهرستان دشتستان گفت: ۲۶۹میلیارد تومان بودجه سال ۱۴۰۱شهرداری برازجان در دو ردیف ۱۲۰میلیارد تومانی هزینه های جاری، حقوق و دستمزد و ۱۴۹میلیارد تومان نیز عمرانی و خدمات شهری مصوب شد.

به گزارش ایرنا، ارسطو قایدی در جمع خبرنگاران افزود: از پروژه های مهم و شاخص تعریف شده برای این بودجه می توان به آسفالت کوچه ها و معابر، تکمیل سالن همایش شهید سلیمانی شهرداری، احداث پیاده روی شمالی از میدان مجاهد تا شهدای گمنام، تعریض پل والفجر، اجرای گذر۲۸متری کمال آباد و دره آردو، ادامه خضر تا ورودی برازجان تا ورودز از سمت بوشهر ،اجرای دیوار حفاظتی دره ها برخی محلات احداث ساختمان شورا و مسقف نمودن بازار روز اشاره کرد.

وی یادآور شد: مهمترین کار شورا بستن بودجه شهرداری است که این طرح نسبت به سنوات گذشته سعی کرده ایم تعداد پروژه های ریز را بسته و کم کنیم و بیشتر کیفیت کار مدنظر باشد.

قایدی در خصوص تسهیلا ت سفر در آستانه نوروز تصریح کرد: در حال حاضر هیچ برنامه ای برای اسکان در فضای سبز و پارکها در شهر برازجان وجود ندارد و تنها با مدارس همکاری خواهیم کرد.

وی گفت: همه عوامل شهرداری در تلاشند که با جمع آوری پروژه ها، فضاسازی لازم و اقدامات رفاهی و تفریحی برای ورود به نوروز برای شهروندان محیطی شاد بیافرینند.

رییس شورای اسلامی برازجان ادامه داد: جابجایی سایت دفن زباله، ساماندهی سیستم پسماند و نوسازی ناوگان حمل و جمع آوری زباله و ساماندهی نخاله های ساختمانی از برنامه های جدی شوراست.

قایدی  فت: توسعه در محلات کم برخوردار و حاشیه شهر از اولویت های شورای ششم است  و سه میلیارد تومان برای آسفالت کوچه ها و رفع مشکلان معابر این محلات در بودجه سال آینده دیده شده است.

وی افزود: ورزش از مقولات مهمی است که مجموعه شورا و شهرداری به آن بصورت ویژه پرداخته شده است در سالجاری ۵۰۰میلیون تومان برای تیم پرسپولیس، ۱۰۰میلیون تومان تیم پارس و ۲۰۰ میلیون تومان تیم ستارگان برازجان پرداخت شده است.

نمازخانه‌های بین راهی استان بوشهر تجهیز شوند

گناوه – ایرنا – رئیس ستاد اقامه نماز استان بوشهر گفت: براساس رصد و بررسی های به عمل آمده، اکثر نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی این استان نیازمند تجهیز هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عباس خشنود روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناوه در مصلای جمعه  افزود: یک کارگروهی در استانداری طبق دستورالعمل استانداری باید  وضعیت مساجد و نمازخانه‌ها بخصوص بین راهی  را رصد کند که با  مشاهدات صورت گرفته از وضعیت امکانات لازم نظیر فرش مناسب  و مهر مطلوب نبودند.

وی اظهارداشت: باتوجه به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروز از هم اینک باید نسبت به فراهم کردن امکانات  نمازخانه ها و مساجد بین راهی استان بخصوص شهرستان گردشگرپذیر گناوه اقدام شود.

وی ادامه داد: در این راستا از  فرماندار شهرستان گناوه که ریاست گروه پیگیر دستورالعمل استانداری را برعهده دارد، انتظار داریم که دستور وضعیت بررسی  مساجد و نمازخانه ها و وضوخانه ها  بین راهی را صادر کند تا  برای هموطنان در هنگام نمازخواندن مشکلی وجود نداشته باشند.

خشنود گفت: در خصوص امام جماعت در ادارات  ، سازمان تبلیغات اسلامی وظیفه دارد در این زمینه تصمیم بگیرد و نباید هیچ اداره و مسجدی از امام جماعت محروم باشد و  شورای اقامه نماز نیز در دستور کار خود قرار دهد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان بوشهر افزود: وضعیت اقامه نماز در ادارات امسال براساس دستورالعل و توافق نامه صورت گرفته با ستاد اقامه نماز کشور،  توسط هیات تعیین شده ارزیابی می شود و اگر در این زمینه خوب کار شده است در جلسه شورای اداری از آنها تقدیر شود و درصورت توجه نکردند ، طبق فرمان رهبری توبیخ یا سرزنش و در جلسات شورای اداری نیز تاکید و تذکر داده شود.

وی اظهارداشت: برای به جا آوردن نماز نباید منتظر دستورالعمل باشیم و همه باید در جهت ترویج و اشاعه فرمان خدا ، توجه ویژه داشته باشیم و آستین ها را بالا بزنیم.

خشنود  از برگزاری اجلاس نماز در ۲۴ اسفندماه امسال در استان خبر داد و گفت: قرار بود این اجلاس پیش از ۲۲ بهمن امسال برگزار شود که به علت شرایط کرونایی برگزار نشد و استانداری دستور داده در ۲۴ اسفند در مرکز استان برگزار شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان بوشهر افزود: برای برگزاری اجلاس نماز در سال ۹۸  فراخوانی  زده شد که شمار زیادی از رده های مختلف شرکت کردند و این استان از لحاظ شرکت کننده اول شد که در اجللاس ۲۴ اسفند از برگزیدگان آن که قابل توجه هستند،  تقدیر خواهد شد.

ضرورت اهتمام به مبلمان شهری گناوه

  فرماندار گناوه گفت: باوجود اینکه تلاش های خوبی برای بهبود وضعیت مبلمان شهری توسط شهرداری صورت گرفته است اما باید همت و تلاش بیشتری در این زمینه شود.

به گزارش ایرنا، محمدتقی صفری روز دوشنبه در آیین افتتاح پارک مهر در منطقه مسکن مهر نوروزآباد گناوه افزود: جهت ارتقای مبلمان شهری باید برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسبی توسط شهرداری انجام شود.

وی اظهارداشت: تلاش شهرداری برای  افزایش فضای سبز در شهر اقدامی خوب است اما باید کلیه نقاط شهر به چنین فضاهایی  برخوردار شوند.

فرماندار گناوه بر نگهداری و مراقبت از فضاهای سبز ایجاد شده در محلات و معابر تاکید کرد و از مردم خواست شهرداری را در این امر یاری دهند.

وی افزود: بوستان هایی که قرار است در محلات این شهر احداث شود متناسب با موقعیت جغرافیایی و انسانی آن منطقه باشد.                                                                                

وی از شهرداری خواست تا تلاش مضاعفی برای ایجاد زیرساخت ها جهت خدمات دهی به مسافران و گردشگران نوروزی فراهم کند و بازاریان نیز در زمان حضور هموطنان با کمال خوشرویی از آنها استقبال کنند.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه از تلاش  و توجه شهرداری به بهبود فضای سبز در شهر تقدیر کرد و گفت: باتوجه به اینکه سرانه استاندارد  فضای سبز به ازای هر نفر ۳۰ مترمربع است باید  به حداقل رسانده شود.

وی افزود: سرانه فضای سبز درصورتی افزایش خواهد یافت که همه مسئولان و مردم شهرداری را یاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: احداث پارک محله ای در ایجاد نشاط و شادابی خانواده ها تاثیر بسیار خوبی دارد و انتظار داریم کلیه محلات از چنین مکان های مفرحی برخوردار شوند.

شهردار بندرگناوه گفت: یکی از برنامه های شهرداری توزیع عادلانه خدمات از جمله توسعه فضای سبز در تمامی محلات است و در سال ۱۴۰۱   تحولات گسترده‌ای در این زمینه خواهد شد.

جواد رستمی افزود: در این ارتباط احداث پارک در تمامی محلات در دستور کار شهرداری قرار گرفته و اجرایی شده است.                                                                              

وی اظهارداشت: جداسازی آب شرب از آب فضای سبز برای سال آینده مدنظر قرار گرفته و انجام خواهد شد که این امر می تواند کمک شایانی برای توسعه سرانه فضای سبز کند.

شهردار گناوه گفت: آسفالت کوچه و معابر در صورتی که با بارندگی مواجه نشویم در دستور کار است و تا قبل از تعطیلات نوروز انجام خواهد شد.

در آیین به مناسبت هفته منابع طبیعی  چندین اصله نهال در پارک محله ای مهر توسط مسئولان غرس شد.

رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر معلولان

ایرنا- پوستر شانزدهمین جشنواره تئاتر معلولان استان بوشهر روز دوشنبه با حضور برگزارکنندگان این جشنواره رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهر روز دوشنبه به نقل از معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان بوشهر اعلام کرد: داوران این دوره، از چهره‌های با تجربه و آشنا با هنر و تئاتر معلولان هستند که فعالیت و خدمات آنها در این عرصه بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

محبوبه دهقانی اصافه کرد: هنر درمانی و نمایش‌ درمانی در ارتقا سطح توانمندی‌های معلولین بسیار تاثیرگذار است. 

وی استقرار دبیرخانه جشنواره در اداره کل بهزیستی استان را نوید از برنامه‌ای پربار و شایسته عنوان کرد تا با تکیه و اطمینان به توانمندی تیم اجرایی و داوری این جشنواره، بهزیستی طبق روال گذشته وظایف خود را در حمایت و پشتیبانی مستقیم از هنر معلولین  انجام دهد.

مدیر اجرایی شانزدهمین جشنواره تئاتر معلولان استان بوشهر گفت: با توجه به تعداد و کیفیت بالای آثار ارسال شده، به طور قطع شاهد جشنواره‌ای پربار و درخور خواهیم بود.

مرتصی قائدپوری افزود: برنامه‌ریزی‌های دقیق و کاملی از نظر اجرایی در راستای انجام امور جشنواره به بهترین نحو صورت گرفته است تا این جشنواره در بالاترین سطح از کیفیت برگزار شود.

 تجهیز نماز خانه ادارات گناوه

فرماندار گناوه گفت:فضای نمازخانه‌های ادارات شهرستان مناسب سازی و مجهز شوند.

به گزارش ایرنا، محمدتقی صفری روز دوشنبه در جمع اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان افزود: نمازخانه های ادارات باید در مکان های مناسب مستقر  باشد و دارای  وسایل صوتی و دیگر امکانات تجهیز شوند و اذان پخش کنند.

وی اظهار داشت: بمنظور بررسی وضعیت نمازخانه های ادارات خود راسا بازدید خواهم کرد و  باید مسئولان آن به عنوان مسئول ستاد اقامه نماز جوابگو باشند.

صفری  گفت: نماز دستور خدا است و برای ما یک اصل کاری است و  باید در ترویج این فریضه بیش از پیش تلاش کنیم..

فرماندار گناوه افزود: پخش اذان در مدارس، دانشگاهها و بازار ضرورت دارد و متولیان امر در این زمینه اهتمام جدی ورزند.

امام جمعه گناوه با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: نیمه شعبان فرصت مغتنمی برای برجسته کردن و معرفی صفات  و ویژگی های  حضرت مهدی (عج) و پاسخگو به شبهات درباره این امام همام است.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی افزود:   شهرستان گناوه در تعطیلات نوروز امسال پذیرای شمار زیادی از هموطنان خواهد شد که کار متولیان امور فرهنگی بسیار سنگین است.                                                                                        

وی بیان کرد: بحث دایر کردن نمازخانه در ساحل بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد و همچنین مساجد نیز باید مهیای اقامه نماز باشند.

وی گفت: ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر بخصوص در ایام نوروز فعال شود و در صورت وجود منکرات که مومنان این شهر دغدغه دارند، باید با آنها برخورد جدی شود.

امام جمعه گناوه افزود: رصد و نظارت بازار نیز در ایام نوروز بخوبی انجام و درصورت عرضه اقلام غیرشرعی و منکراتی با آنها برخورد و جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: برپایی اقامه نماز در ادارات بررسی و بیشتر  جدی گرفته شود و در صورتیکه امام جماعت ندارند سازمان تبلیغات اسلامی همکاری کند.