خط دفاع استقلال نیاز به هماهنگی بیشتر دارد
خط دفاع استقلال نیاز به هماهنگی بیشتر دارد

یدالله اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت این روزهای استقلال گفت: آبی‌پوشان تهرانی توانستند هفته نوزدهم را هم با برد به پایان رسانده و همچنان تنها تیم بدون شکست لیگ باقی بمانند و این نشان می‌دهد که استقلال عزم خود را جزم کرده تا بتواند در پایان فصل جام را بالای سر […]

یدالله اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت این روزهای استقلال گفت: آبی‌پوشان تهرانی توانستند هفته نوزدهم را هم با برد به پایان رسانده و همچنان تنها تیم بدون شکست لیگ باقی بمانند و این نشان می‌دهد که استقلال عزم خود را جزم کرده تا بتواند در پایان فصل جام را بالای سر ببرد.
وی ادامه داد: جدایی مرادمند و یزدانی به دلیل حضور در خدمت سربازی که البته حاشیه‌های زیادی را هم برای آبی‌پوشان به همراه داشت، باعث شد تا استقلال برابر فجرسپاسی در خط دفاع، هماهنگی همیشه را نداشته باشد.
هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال افزود: مجیدی مجبور شد تغییرات جدیدی را در خط دفاع به وجود آورد و حالا باید برای آنکه آنها بیشتر به هماهنگی برسند، تمرینات ویژه‌ای را در دستور کار قرار دهد.
اکبری اظهار داشت: رفتن مرادمند و یزدانی ضربه بدی به خط استقلال زد اما بازیکنانی که جانشین این دو می‌شوند آنقدر توانایی دارند که می‌توانند بازی به بازی بهتر شوند. با توجه به اینکه بازی‌های سخت استقلال و بخصوص دربی در پیش‌روست، لازم است تیم هم از لحاظ هماهنگی و هم روحی و روانی در شرایط ایده‌آلی قرار گیرد و بتواند روند پیروزی‌هایش را همچنان ادامه دهد.
وی بیان کرد: اگر استقلال می‌خواهد به قهرمانی دست پیدا کند باید چند فاکتور را در نظر بگیرد؛ اختلافات را کنار گذاشته، به حاشیه‌ها دامن نزند و وحدت و همدلی را در تیم به وجود بیاورد تا بتواند به آنچه از ابتدای فصل هدفش بوده، دست پیدا کند؛ حاشیه‌ها می‌تواند مثل یک آب خوردن یک تیم را زمین زده و از مسیر اصلی دور کند. شاید اگر شرایط خوب این روزهای استقلال وجود نداشت، رفتن یزدانی و مرادمند می‌توانست ضربه‌های بدتری به استقلال بزند بنابراین راز موفقیت آبی‌پوشان یکپارچه بودن همه ارکان باشگاه است.
اکبری درباره اختلاف مجیدی و غفوری گفت: متأسفانه در شرایطی که تیم دچار حاشیه شده بود، این اتفاق هم به وجود آمد. بهتر است هر چه زودتر سردار آجورلو که در این روزها زحمات زیادی برای استقلال کشیده، به همراه اعضای هیئت مدیره پا پیش گذاشته و این اختلاف را برطرف کند تا همچنان هم دوستی بین کاپیتان و سرمربی باقی بماند و هم این اختلاف باعث نشود تا برخی‌ها از آن سوءاستفاده کنند. هم وریا و هم مجیدی تعصب خاصی نسبت به استقلال دارند بنابراین حیف است به دلیل مسائل پیش پا افتاده، شرایطی به وجود آید که هر دو از هم دور شوند و تیم ضربه بخورد.
هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال در خصوص دیدار آینده استقلال برابر نساجی قائمشهر گفت: نساجی با ساکت الهامی نتایج خوبی کسب کرد، این تیم هجومی بازی می‌کند و خط دفاع استقلال باید هوشیار باشد. آبی‌ها می‌دانند که برای رسیدن به قهرمانی، دست را هم باید پشت سر بگذارند و نساجی هم می‌خواهد با متوقف کردن استقلال و حتی شکست دادن این تیم، رکورد آبی‌پوشان را از بین برده و موقعیت خودش را در جدول بهبود ببخشد. در سال‌های گذشته فرهاد مجیدی زیر نظر ساکت الهامی و مرحوم حجازی کار می‌کرد اما حالا هر دو باید به عنوان سرمربی رودرروی یکدیگر قرار گیرند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: استقلال برای رسیدن به قهرمانی بازی‌های سختی دارد و باید هر بازی را یک فینال بداند و بازیکنان با تعصب کامل مقابل حریفان قرار گیرند تا بتوانند پیروز همه دیدارهای باقی مانده باشند.