خوشبینی و اطمینان دستیار کی‌روش به صعود ایران در جام جهانی قطر
خوشبینی و اطمینان دستیار کی‌روش به صعود ایران در جام جهانی قطر

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران که برای برپایی اردویی آماده سازی راهی کشور اتریش شده بود، با انجام دو دیدار مقابل اروگوئه و سنگال، به این اردو پایان داد. کارلوس کی روش سرمربی ایران در این دو مسابقه با ترکیب‌های مختلف بازی کرد تا شاگردانش را در آخرین فرصت مناسب برای آماده […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران که برای برپایی اردویی آماده سازی راهی کشور اتریش شده بود، با انجام دو دیدار مقابل اروگوئه و سنگال، به این اردو پایان داد. کارلوس کی روش سرمربی ایران در این دو مسابقه با ترکیب‌های مختلف بازی کرد تا شاگردانش را در آخرین فرصت مناسب برای آماده سازی پیش از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر محک بزند.
ایران در بازی با اروگوئه با تک گل مهدی طارمی به پیروزی رسید و مقابل سنگال هم به نتیجه تساوی یک – یک دست یافت. سردار آزمون گل تساوی بخش ایران را در این مسابقه وارد دروازه سنگال کرد.
این دو مسابقه و عملکرد ملی پوشان ایران باعث ایجاد دلگرمی و اطمینان در کادر فنی تیم ملی بابت صعود به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شده است. این اتفاقی است که در تمام ادوار حضور ایران در جام جهانی رخ نداده است.
«راجر دسا» دستیار اول کی روش در تیم ملی ایران کسی است که از صعود این تیم به مرحله حذفی جام جهانی صحبت می‌کند؛ آن‌هم بعد از نتایج تیم ملی در اردوی آماده سازی اتریش.

راجر دسا در کنار کی‌روش در تمرین ایران

دسا گفت: دوست داشتیم فرصت بیشتری برای تیم داشته باشیم. پیروزی مقابل اروگوئه به ما هیجان و اعتماد به نفس بیشتری دارد.
دستیار اول کی روش در تیم ملی ایران ادامه داد: بازیکنان مختلف را امتحان می‌کنیم تا آنها را بشناسیم. زمان کمی وجود دارد. فقط پنج روز برای تمرین با بازیکنان فرصت بود. ملی پوشان تا آن زمان با باشگاه خود هستند و ما نمی‌توانیم کار زیادی انجام دهیم، دست‌هایمان بسته است.
دسا خاطرنشان کرد: اما برای صعود به مرحله حذفی جام جهانی مطمئن و دلگرم هستیم. این تاریخی خواهد بود چون ایران برای نخستین بار به این مرحله خواهد رسید. در دو جام جهانی قبل، ایرانی‌ها به صعود خیلی نزدیک بودند. می‌توانیم یک بار دیگر آن را امتحان کنیم.
مربی تیم ملی ایران از شرایط ملی پوشان هم اظهار رضایت کرد و گفت: روحیه جنگندگی فوق العاده ای در تیم است. نگرش‌های خوبی در این تیم وجود دارد نه ستاره‌ها.