دانشگاه‌ها برای حل مسائل استان بوشهر برنامه‌ریزی کنند
دانشگاه‌ها برای حل مسائل استان بوشهر برنامه‌ریزی کنند

بوشهر- استاندار بوشهر گفت: انتظار می‌رود که دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان بوشهر برای حل مسائل استان برنامه‌ریزی و تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده ظهر سه‌شنبه در نشست با مسئولان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان بوشهر اظهار داشت: دانشگاه نقش مهم و تأثیرگذاری را در هر جامعه‌ای بر عهده دارد.
وی هم‌افزایی بین دانشگاه‌های استان بوشهر را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: موازی کاری دانشگاه‌ها در رشته‌ها، مقاطع تحصیلی، سرفصل‌های درسی و دیگر حوزه‌ها باید حذف شود.
استاندار بوشهر افزود: ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی استان باید یکی از رویکردهای آموزشی و پژوهشی باشد و دانشگاه‌ها هدفمند برنامه‌ریزی کنند که داشتن جامعه هدف و کارفرما معین یک ضرورت است.
وی تاکید کرد: دانشگاه‌ها، مراکز علم و فناوری، جهاد دانشگاهی و مؤسسات پژوهشی و تحقیقاتی به‌عنوان عصاره نخبگان جامعه در توسعه و پیشرفت جامعه نقش مهم و اساسی دارند.
محمدی‌زاده با تأکید بر توجه به حل مسائل و مشکلات جامعه گفت: تمرکز دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی استان بوشهر باید بر روی حل مسائل و مشکلات معطوف شود.
استاندار بوشهر توجه حوزه آموزش به اشتغال‌زایی و کارآفرینی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: حوزه آموزش عالی باید برای رسیدن به اشتغال، کارآفرینی و کسب و کار توجه ویژه‌ای داشته باشد تا فارغ‌التحصیلان پس از پایان تحصیلات زمینه اشتغال آنان فراهم شود.
محمدی‌زاده نقش حوزه پژوهش را در پاسخگویی به نیازهای اساسی جامعه مهم دانست و تأکید کرد: حوزه پژوهش باید برای حل مسائل اساسی و آلام که مردم با آن مواجه هستند تلاش کند.