داوران دست ازسراستقلال بردارند/گلی که به پرسپولیس زدم ماندگار است
داوران دست ازسراستقلال بردارند/گلی که به پرسپولیس زدم ماندگار است

بهتاش فریبا در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تساوی استقلال برابر نفت آبادان گفت: یکی از بهترین بازیها، دیدار نفت و استقلال بود. از نظر من یک بازی خوب و منظم بود. دو تیم کارهای تاکتیکی انجام دادند و تغییر سیستم دادند و استقلال روز خوبی را پشت سر گذاشت ضمن اینکه وریا، جعفر […]

بهتاش فریبا در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تساوی استقلال برابر نفت آبادان گفت: یکی از بهترین بازیها، دیدار نفت و استقلال بود. از نظر من یک بازی خوب و منظم بود. دو تیم کارهای تاکتیکی انجام دادند و تغییر سیستم دادند و استقلال روز خوبی را پشت سر گذاشت ضمن اینکه وریا، جعفر سلمانی، حسین زاده و مهدی پور خیلی خوب بودند.
وی با انتقاد از عملکرد مهاجمان استقلال گفت: مشکل اصلی استقلال این روزها زدن ضربات آخر است. این تیم مقابل نفت نزدیک به ۷ موقعیت داشت که متاسفانه یکی از آنها وارد دروازه حریف شد. استقلال نتوانست از دیگر موقعیت هایش استفاده کرده و به برتری دست پیدا کند.
بهتاز فریبا در ادامه گفت: در تمام دنیا ارزیابی هایی بابت نتیجه نگرفتن صورت می گیرد. بحث کارهای تاکتیکی و سخت افزاری برای تیم ها مهم است اما ۲۵ تا ۳۰ درصد این موضوع به شانس هم مربوط می‌شود. استقلال در یکی دو دیدار گذشته کم شانس بود. البته بدشانسی همیشه پایدار نمی ماند اما از همه بدتر داوران هستند که دست از سر استقلال بر نمی دارند نمی دانم چرا سازمان لیگ و کمیته داوران با استقلال لج بازی می کند. داوری که قهرمانی را از آبی پوشان گرفت دوباره قضاوت را به عهده می گیرد و در پایان هم عذرخواهی می کند که هیچ فایده ای برای استقلال نخواهد داشت.
مربی پیشین استقلال تاکید کرد: بهتر است هر چه زودتر سیستم VAR وارد ایران شود. ما کشور پولداری هستیم. فدراسیون فوتبال هم می تواند هزینه کند. این روزها همه از داوری متضرر می شوند. داوران ما شریف هستند اما بالاخره اشتباه می کنند. حتی در برنامه فوتبال برتر که با استقلال رابطه خوبی ندارد داورها پنالتی استقلال را محرز دانستند. بنابراین نیاز است تا هر چه زودتر سیستم وار به فوتبال ما ورود کند تا اشتباهات داوری به صفر برسد.
وی در مورد دربی ۹۷ که روز شنبه برگزار خواهد شد گفت: این بازی همیشه سخت و حساس برای هواداران و بازیکنان است. من بارها گلزنی کردم اما گلی که به پرسپولیس زدم همیشه ماندگار است. استقلال اگر با سیستمی که مقابل نفت بازی کرد بازی کند دونده، رو به جلو و حریف را پرس کند و ایجاد موقعیت کند شک نداشته باشید که می تواند سرخپوشان تهرانی را شکست دهد.
بهتاش فریبا در خصوص پرسپولیس هم گفت: این تیم انسجام خوبی دارد. فرق ما با پرسپولیس استفاده کم از موقعیت هایمان است و این برای ما خطرناک خواهد بود. پرسپولیس از ۳ موقعیت خود به یک گل دست پیدا کرد اما ما از شش موقعیت توانستیم به گل برسیم. خط دفاع استقلال تمرکز بالایی دارد و باید مقابل پرسپولیس آرامش هم داشتته باشد تا بتواند اجازه گلزنی به حریفان ندهد.
وی در خصوص انتقادی که از خارجی ها می‌شودافزود: بعضی از بازیکنان برای اینکه جا بیافتند نیاز به زمان دارند. حسین زاده چند هفته گل نمی زد اما با گلی که مقابل نفت زد فشار از رویش برداشته شد. به طور حتم ژستد هم فشار زیادی بر رویش است. باید به او زمان دهیم و اگر بتواند یک گل بزند مطمئنا از دیگر موقعیت های به دست آمده هم استفاده خواهد کرد.
وی در پایان و در خصوص انتخاب سخت استقلال برای دروازه بان دربی گفت: در این خصوص نمی توانم نظری بدهم. چون در تمرینات استقلال نیستم. به طور حتم کادر فنی در این مورد نظر قطعی راخواهد داد زیرا آنها با بازیکنان زندگی می کنند. بنابراین برای این دیدار بهترین راه انتخاب خواهند کرد.