درس حرفه‌ای‌گری «فرناندز» به نورافکن/ پرسپولیس بهتر از سپاهان بود
درس حرفه‌ای‌گری «فرناندز» به نورافکن/ پرسپولیس بهتر از سپاهان بود

به گزارش خبرنگار مهر، معادلات جدول و قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران به یکباره در هفته بیست و هفتم تغییر کرد. پرسپولیس با نتیجه ۱ بر صفر استقلال را شکست داد و سپاهان در شرایطی که از ملوان پیش بود، در نهایت با نتیجه تساوی ۱ – ۱ از زمین خارج شد؛ آن‌هم روی غفلت […]

به گزارش خبرنگار مهر، معادلات جدول و قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران به یکباره در هفته بیست و هفتم تغییر کرد. پرسپولیس با نتیجه ۱ بر صفر استقلال را شکست داد و سپاهان در شرایطی که از ملوان پیش بود، در نهایت با نتیجه تساوی ۱ – ۱ از زمین خارج شد؛ آن‌هم روی غفلت بازیکنان سپاهان که بازی را کاملاً در اختیار خود داشتند.
بعد از بازی‌های این هفته بود که سپاهان و استقلال که بیشترین شانس قهرمانی را در فاصله سه بازی مانده تا پایان لیگ داشتند، صدر را از دست دادند و پرسپولیس جای آنها را گرفت.
سرخپوشان پایتخت با هدایت یحیی گل محمدی در تمام مسابقات خود در سال جدید پیروز شدند و این روند را تا هفته آخر برابر نساجی ادامه دادند تا در نهایت عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.
پس از صدرنشینی پرسپولیس بود که این تیم تحت فشار و هجمه دو رقیب دیگر قرار گرفت؛ تا جایی که نه تنها هواداران سپاهان و استقلال بلکه در بعضی موارد بازیکنان و مربیان این دو تیم هم علیه عملکرد پرسپولیس موضعگیری کردند.
از جمله این نفرات می‌توان به امید نورافکن اشاره کرد که بعد از پیروزی ۵ بر صفر سپاهان برابر پیکان در هفته بیست و نهم، تلاش برای تخریب پرسپولیس را به اوج رساند و روی آنتن زنده شبکه سوم تلویزیون گفت: «اگر ما جایگاه اول را به دست نیاوریم باز هم می‌گویم سپاهان قهرمان شده است به زعم اهالی فوتبال و تماشاگر اینکه فوتبال را می‌فهمند و می‌دانند پشت پرده چه چیزهایی می‌گذرد.»
البته «ژوزه مورایس» سرمربی تیم سپاهان بعد از آخرین بازی این برابر مس کرمان و نرسیدن تیمش به جام، قهرمانی را به پرسپولیس تبریک گفت. ساعاتی بعد هم «مانوئل فرناندز» بازیکن سپاهان با سابقه بازی در تیم ملی پرتغال و تیم‌های بزرگی چون بنفیکا و اورتون تاکید کرد که مسئولیت قهرمان نشدن سپاهان، بر عهده همین تیم است.
فرناندز در واکنش به این سئوال که عوامل خارج از فوتبال در نتایج و تعیین قهرمان لیگ تاثیر گذاشته است، گفت: «نه، جالب نیست که بخواهم بگویم چیزی بیرون از زمین فوتبال باشد. ما تیم صدرنشین جدول بودیم، اما در دیدار مقابل ملوان امتیاز از دست دادیم. پرسپولیس عملکرد بهتری از خود به نمایش گذاشت و در رتبه اول قرار گرفت. جا دارد به آنها تبریک بگوییم.»