دستگیری ۲ سارق در کنگان/ ۱۰ فقره سرقت کشف شد
دستگیری ۲ سارق در کنگان/ ۱۰ فقره سرقت کشف شد

بوشهر- فرمانده انتظامی شهرستان کنگان گفت: با تلاش مأموران انتظامی شهرستان کنگان باند ۲ نفره سرقت‌های خرد با ۱۰ فقره سرقت شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حمیدرضا حبیبی عصر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت خرد در شهرستان کنگان، شناسایی سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار عوامل انتظامی و پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.
وی تصریح کرد: مأموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات تخصصی ۲ نفر سارق را شناسایی که با هماهنگی مقام قضائی سارقین را در ۲ عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه‌هایشان دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی کنگان ادامه داد: سارقان در بازجویی فنی پلیسی با دلایل و مستندات به ۱۰ فقره سرقت خرد شامل سه فقره سرقت طلاجات، ۲ فقره سرقت منزل و پنج فقره سایر سرقت‌ها معترف و مالباختگان شناسایی شدند.
وی خاطر نشان کرد: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
سرهنگ حبیبی خاطرنشان کرد: بسیاری از سرقت‌های صورت گرفته در این پرونده‌ها ناشی از سهل انگاری مال باختگان در حفظ و نگهداری اموالشان است لذا از شهروندان درخواست داریم با تجهیز ساختمان‌ها و اماکن خصوصی خودشان به قفل‌های مطمئن، دوربین مداربسته و اطمینان از سالم بودن آنها، راه سرقت را برای سارقان مسدود کنند.