دفاتر شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی باید در استان بوشهر باشد
دفاتر شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی باید در استان بوشهر باشد

بوشهر- نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: دفاتر مرکزی شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی که عملیات آنها در استان بوشهر است باید به این استان منتقل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری عصر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نشست جمعی از مسئولین استان بوشهر با مدیرعامل شرکت ملی نفت مسائل جزیره خارگ مورد بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به مشکل دیرینه و قدیمی اهالی خارگ در زمینه تردد دریایی افزود: در این نشست در خصوص مشکل تردد ساکنین جزیره خارگ و اختصاص سه شناور برای مسیرهای خارگ به بوشهر و خارگ به گناوه بحث و گفت و گو شد.
جمیری خاطرنشان کرد: دو ماه قبل موافقت وزیر نفت را برای تخصیص اعتبار برای تأمین سه فروند کشتی با مدیریت عملیات عمومی جزیره خارگ برای تردد ساکنین جزیره اخذ کردیم و مقرر شده بود ۸۰ درصد ظرفیت شناورها توسط وزارت نفت چارتر شود،
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه با مدیرعامل شرکت ملی نفت بر تسریع در عملیاتی شدن این دستور تأکید شد و مقرر شد با اولویت در این زمینه اقدام شود.
وی گفت: تأکید کردیم که دفاتر مرکزی شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی که عملیات آنها در استان بوشهر است باید طبق قانون به این استان منتقل شود و حساب‌های بانکی آنها نیز برای افزایش بهره‌وری، ارتقای کیفیت منابع انسانی و کاهش هزینه‌های سنگین مالی به بانک‌های استان بوشهر واگذار شود.
جمیری اضافه کرد: یکی دیگر از موارد مطروحه در این نشست، استفاده از ظرفیت جوانان و بومیان جزیره خارگ در مشاغل و پست‌های مدیریتی شرکت‌های نفتی این جزیره بود، این طور نباشد که برای ساده‌ترین مشاغل هم از بیرون جزیره نیرو جذب کنند.
وی بیان کرد: لزوم احیای ظرفیت کامل عملیات عمومی جزیره خارگ و تأکید بر تهیه اقلام مصرفی مورد نیاز شرکت‌های نفتی مستقر در استان از ظرفیت‌های موجود در استان از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.