دفاع جانانه رئیس باشگاه پورتو از طارمی/ نژادپرست‌ها زیاد هستند
دفاع جانانه رئیس باشگاه پورتو از طارمی/ نژادپرست‌ها زیاد هستند

به گزارش خبرنگار مهر، حدود یک هفته پیش بود که باشگاه اسپورتینگ لیسبون در انتقاد از مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو و داور بازی این تیم با گیمارش، مطلب تندی را به قلم «تیتو فونتس» منتشر کرد. در بخشی از آن مطلب آمده بود: «پورتو از مهدی طارمی به مثابه بهترین هنرمند استقبال کرده است، […]

به گزارش خبرنگار مهر، حدود یک هفته پیش بود که باشگاه اسپورتینگ لیسبون در انتقاد از مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو و داور بازی این تیم با گیمارش، مطلب تندی را به قلم «تیتو فونتس» منتشر کرد.

در بخشی از آن مطلب آمده بود: «پورتو از مهدی طارمی به مثابه بهترین هنرمند استقبال کرده است، یک افسونگر واقعی مانند یک مار، یک بازیکن از ایران که همیشه آماده است تا حقه‌های سیرک را در زمین اجرا کند.»

این مقاله سر و صدای زیادی به پا کرد که البته طارمی در بازی بعدی پورتو مقابل پورتیموننزه، با به ثمر رساندن سه گل به آن پاسخ داد. طارمی با نشان دادن علامت «هیس» در برابر دوربین‌ها، به اسپورتینگی ها کنایه زد و آنها را به سکوت دعوت کرد.

اما این پایان کار نبود و «پینتو داکوشتا» رئیس باشگاه پورتو هم از مهاجم ایرانی خود دفاع کرد.

به گزارش روزنامه «اوجوگو»، پینتو در حاشیه ضیافت شام چهلمین سال ریاست باشگاه پورتو با انتقاد از فونتس گفت: این فرد که حتی ظاهراً وکیل بود، رفتار نژاد پرستانه ای داشت اما من فقط او را مقصر نمی دانم. متاسفانه نژاد پرستها زیاد هستند. من کسانی را مقصر می دانم که نژادپرستی و نژادپرست‌ها را سانسور می‌کنند.

وی ادامه داد: نمی دانم در این مورد شاید چون او (فونتس) رئیس استرومپ گروه است وانمود کردند اتفاقی نیفتاده است و از آن عبور کردند. اینکه یک وکیل چنین رفتاری داشته باشد و این حرف‌ها را بزند ناراحت کننده است و نشان دهنده روحیه و ذهنیت بعضی افراد است.

رئیس باشگاه پورتو خاطرنشان کرد: اما طارمی از آن به خوبی گذشت. فونتس طارمی را افسونگر مار نامید. شاید او افسونگر مارمولک است. طارمی تمام حیواناتی است که عاشق فوتبال هستند را هم مسحور می‌کند چون بازیکن بزرگی است.