دلایل «خوب» نبودن استقلال در نیمه اول/مشکلی که سرمربی آبی‌ها دارد
دلایل «خوب» نبودن استقلال در نیمه اول/مشکلی که سرمربی آبی‌ها دارد

عبدالعلی چنگیز در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص پیروزی یک بر صفر استقلال برابر مس کرمان از هفته سوم لیگ برتر گفت: نیمه اول بازی چندان چنگی به دل نزد و تیم‌ها نتوانستند نمایش خوبی از خود ارائه کنند. خصوصاً استقلال که اسیر بازی بسته و تدافعی مسی‌ها شده بود و نتوانست موقعیت […]

عبدالعلی چنگیز در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص پیروزی یک بر صفر استقلال برابر مس کرمان از هفته سوم لیگ برتر گفت: نیمه اول بازی چندان چنگی به دل نزد و تیم‌ها نتوانستند نمایش خوبی از خود ارائه کنند. خصوصاً استقلال که اسیر بازی بسته و تدافعی مسی‌ها شده بود و نتوانست موقعیت آنچنانی مقابل دروازه حریف برای خود به وجود بیاورد.
چنگیز افزود: در نیمه دوم همانند بازی با ملوان تعویض‌هایی صورت گرفت که باعث برد آبی پوشان شد. در این نیمه کار تدافعی مس بیشتر از نیمه اول شد. گرچه آنها هم چند موقعیت خوب داشتند که جوانی و بی تجربگی باعث شد نتوانند به گل دست پیدا کنند. استقلال با آوردن قائدی و آرمان رمضانی تا حدودی خط حمله خود را قدرت بخشید و در نیمه دوم استقلال آن قدر فشار آورد تا توانست از یک بار اشتباه دفاع بسته مس استفاده کرده و به گل دست پیدا کند.
کارشناس فوتبال خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم ساپینتو هنوز ترکیب اصلی خود را به دست نیاورده و هنوز نتوانسته ۱۱ بازیکن ایده آل مورد نظر خود را از ابتدا به میدان بفرستد. حالا یا هنوز بازیکنان از لحاظ جسمانی در شرایط خوبی نیستند و یا او در حال محک زدن تمامی بازیکنانش است اما در دو بازی اخیر شاهد بودیم نیمه اول استقلال خوب نبود اما در نیمه دوم و با تغییراتی که صورت گرفت، آبی‌ها هم روان تر بازی کردند و هم به امتیازات کامل این دو دیدار دست پیدا کردند.
وی در مورد دیدار روز سه شنبه استقلال برابر نفت مسجد سلیمان تصریح کرد: آبی‌ها باید سفری به خوزستان داشته باشند. درست است که نفت در یکی دو بازی اخیرش نتیجه مطلوبی به دست نیاورده اما به طور حتم بازی در مسجد سلیمان برای استقلال سخت خواهد بود. نفتی‌ها نمی‌خواهند در شهر خود بازنده باشند و امیدوارند ساپینتو تا زمان باقیمانده به دیدار برابر نفت مسجد سلیمان، ترکیب ایده آل خود را به دست آورند.
چنگیز در مورد حضور بانوان در ورزشگاه آزادی گفت: طلسم ۴۳ ساله شکسته شد و بعد از کش و قوس‌های فراوان بانوان توانستند به ورزشگاه آمده و تیم محبوب شأن را تشویق کنند. هیچ اتفاق خاصی هم رخ نداد. آقایانی هم که در ورزشگاه بودند، کوچک‌ترین حرف زشت یا ناپسندی را به زبان نیاوردند و این نشان داد که بودن بانوان در ورزشگاه می‌تواند یک فرهنگ خوب را هم در فوتبال ما به وجود آورد. بنابراین باید امید داشته باشیم نه تنها در تهران و برای استقلال و پرسپولیس بلکه در تمام استان‌ها بانوان بتوانند وارد ورزشگاه شده و فوتبالی که به آن علاقه دارند را از نزدیک تماشا کنند.
کارشناس فوتبال در پایان و در خصوص عملکرد داور دیدار استقلال و مس خاطرنشان کرد: در نیمه دوم با توجه به فشاری که دو تیم بر پیروزی می‌آوردند، خطاها بیشتر می‌شد. چندین بار بازیکنان با هم دیگر درگیر شدند و می‌توان گفت نیمه دوم بازی از دست داور خارج شده بود و او تسلط کافی در این دیدار نداشت و تنها می‌خواست با نشان دادن کارت زرد به دو تیم و حتی کادر فنی بازی را مدیریت کرده باشد. در مجموع قضاوت خیلی خوبی از داور ندیدیم وامیدوارم در آینده شاهد داوری بهتر از داوران فوتبال کشورمان باشیم.