دو خبر کوتاه از شهرستان های دیر و گناوه
دو خبر کوتاه از شهرستان های دیر و گناوه

بوشهر – ایرنا -انتصاب نخستین دهیار بانو و دستگیری چهار سارق طلاها خبرهای کوتاه روز جمعه شهرستانها دیر و گناوه است.

 بخشدار مرکزی  دیر گفت: “صدیقه کنگانی”  برای نخستین بار در شهرستان در به عنوان دهیار روستای لمبدان پایینی از توابع بخش مرکزی دیر منصوب  شد.

مهین اندخش روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود:همچنین طالب احمدیان نسب به عنوان دهیار روستای لمبدان بالایی، اصغر حشمتی راد دهیار روستای لمبدان حاجی آباد، علی سرکوهی دهیار روستای بنای راشد، حسین ابراهیمی دهیار روستای جبرانی و عبدالخالق محمودی به عنوان دهیار روستای اولی جنوبی انتخاب شدند.

بخشدار مرکزی دیر بیان داشت: تعامل اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران در توسعه و پیشرفت روستا ضروری است.

بوشهر

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ۴ نفر سارق حرفه‌ای طلاجات با سابقه ۱۴ فقره سرقت در گناوه این استان دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، سردار حیدر سوسنی روز جمعه به رسانه‌ها اعلام کرد: در اجرای طرح‌های پیشگیرانه از وقوع سرقت و جرائم، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی بیان کرد: ماموران پلیس گناوه با انجام  یک سری تحقیقات، موفق شدند ۴ نفر سارق غیربومی سابقه دار طلاجات را در گناوه شناسایی و  در یک عملیات پلیسی در حین سرقت منزل در یکی از محله‌های شهر گناوه دستگیر کنند.

دو خبر کوتاه از شهرستان های دیر و گناوه

سوسنی ادامه داد: در بازجویی‌های فنی کارآگاهان پلیس آگاهی، متهمان به ۱۱ فقره سرقت منزل (طلاجات) و ۶ فقره سرقت پلاک خودرو اعتراف کردند.

وی عنوان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

 سوسنی به هم استانی‌ها توصیه کرد طلا و جواهرات خود را به صندوق امانات بانک سپرده و یا هنگام خروج از منزل به افراد معتمد بسپارند.

وی تاکید کرد: سهل‌انگاری مالباختگان در نگهداری اموال با ارزش (طلاجات، وجوه نقد، سکه و سایر موارد گران‌قیمت) در منزل، توجه نکردن به نکات ایمنی ساختمان از جمله وجود نقص در قفل درب ها، پایین بودن ارتفاع دیوار و بالکن، نداشتن حفاظ پنجره‌ها  از جمله عواملی هستند که سارق با مشاهده این نواقص تصمیم به سرقت می‌گیرند که باید در این زمینه توجه جدی به نکته‌های ایمنی صورت گیرد.