دیدار مقامات ورزش ایران با رئیس کمیته بین‌المللی المپیک لغو شد
دیدار مقامات ورزش ایران با رئیس کمیته بین‌المللی المپیک لغو شد

به گزارش خبرنگار مهر، معمولا برگزاری هر دوره بازی های المپیک تابستانی و زمستانی بهترین فرصت برای مقامات ورزش کشورهای مختلف است تا دیداری با مقامات کمیته بین المللی المپیک (IOC) داشته باشند. مدیران ورزش ایران هم معمولا از این فرصت برای انجام دیدارهای موردنظر و به خصوص پیگیری و انجام رایزنی لازم برای برخی […]

به گزارش خبرنگار مهر، معمولا برگزاری هر دوره بازی های المپیک تابستانی و زمستانی بهترین فرصت برای مقامات ورزش کشورهای مختلف است تا دیداری با مقامات کمیته بین المللی المپیک (IOC) داشته باشند. مدیران ورزش ایران هم معمولا از این فرصت برای انجام دیدارهای موردنظر و به خصوص پیگیری و انجام رایزنی لازم برای برخی پرونده ها استفاده می کنند.
در همین راستا حمید سجادی وزیر ورزش و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک هفته گذشته راهی پکن محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی شدند. آنها تا به امروز در حاشیه این بازی های دیدارهای مختلفی با مقامات ورزش دیگر کشورها از جمله کشور میزبان و کره جنوبی داشتند.
البته قرار بر این بود تا مهمترین ملاقات آنها با «توماس باخ» رئیس کمیته بین المللی المپیک انجام شود. این دیدار برای فردا دوشنبه (ساعت ۹:۳۰ به وقت محلی) پیش بینی شده بود اما زمان بازگشت هیات اعزامی ایران برای شامگاه یکشنبه است، همین مسئله باعث لغو دیدار مهم با توماس باخ شده است.
این در حالی است که معمولا پس از دیدار مقامات ورزش کشور با باخ و دیگر تصمیم گیرندگان کمیته بین المللی المپیک گره هایی از ورزش ایران باز می شود. به همین منظور پیش بینی می شد در ملاقاتِ پکن، پیگیری پرونده جودو و همچنین بررسی شرایط دوچرخه سواری و ژیمناستیک از محورهای مورد بحث باشد.