رئیس فدراسیون به داوری‌ها ورود کند/استقلال به سه امتیاز نیاز دارد
رئیس فدراسیون به داوری‌ها ورود کند/استقلال به سه امتیاز نیاز دارد

شاهین بیانی در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص تساوی استقلال برابر فولاد خوزستان گفت: استقلال در روزی که می‌توانست برنده باشد با اشتباهات داور از گرفتن سه امتیاز مرحوم شد و تنها یک امتیاز به دست آورد. حالا استقلال، پرسپولیس و گل گهر هم امتیاز شده اند و از بازی‌های آینده هر تیمی […]

شاهین بیانی در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص تساوی استقلال برابر فولاد خوزستان گفت: استقلال در روزی که می‌توانست برنده باشد با اشتباهات داور از گرفتن سه امتیاز مرحوم شد و تنها یک امتیاز به دست آورد. حالا استقلال، پرسپولیس و گل گهر هم امتیاز شده اند و از بازی‌های آینده هر تیمی که امتیاز از دست بدهد از دو تیم دیگر فاصله خواهد گرفت. بنابراین باید شاهد بازی‌های جذابی از سه تیم بالای جدول باشیم که نمی‌خواهند برابر هر حریفی امتیاز از دست بدهند.
وی افزود در این دیدار، استقلال بدون سرمربی اش که اخراج شده بود بازی را شروع کرد. نمایش خوبی از استقلال دیدیم. موقعیت‌های زیادی را از دست داد و داور هم دو پنالتی قطعی را برای آبی پوشان نگرفت البته فولاد هم با جواد نکونام بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت و اعتقاد دارم نکونام در آینده نه چندان دور می‌تواند یکی از بهترین مربی‌های فوتبال ایران باشد.
کارشناس فوتبال در مورد دیدار هفته نهم استقلال برابر ذوب آهن اصفهان گفت: ذوب آهن در هفته‌های اخیر نوسان زیادی داشته است. البته حضور تارتار به عنوان سرمربی برابر استقلال همیشه حساسیت‌ها را بالا برده و گاهی هم حاشیه ساز می‌شود اما در مجموع ذوب آهن تیم منسجمی است و با توجه به اینکه در خانه خودش بازی می‌کند به دنبال کسب پیروزی است. استقلال هم می‌داند که بازی سختی در پیش دارد. این تیم باید سه امتیاز را از آن خود کند تا اگر گل گهر و پرسپولیس هم برابر حریفانشان پیروز شدند هم امتیاز باقی بماند.
ساپینتو این روزها به ترکیب اصلی تیمش دست پیدا کرده است. هر چه از زمان بازی‌ها می‌گذرد آبی‌ها نمایش بهتری از خود نشان می‌دهند و باید تلاش کنند تا بتوانند این دیدار را با برد به پایان برسانند.
وی در مورد اعتراضات تیم‌ها به قضاوت داوران که بحث برانگیز هم شده است گفت: هیچ تیمی به اندازه استقلال از داوری ضربه ندیده است. در همین دیدار برابر فولاد دو پنالتی آنها گرفته نشد که کاملاً محرز بود. تیم‌های دیگر هم صدایشان درآمده است و اعتقاد دارم داورها قضاوت خوبی انجام نمی‌دهند. با توجه به اعتراضات زیاد وقت آن است که رئیس فدراسیون فوتبال در این زمینه شخصاً ورود کند و اجازه ندهد بیش از این حق تیم‌ها از بین برود.
بیانی تاکید کرد: در حال حاضر نیاز به سیستم Var در فوتبال ما کاملاً روشن است. باید هر چه زودتر این اتفاق رخ دهد تا اگر داور هم اشتباهی می‌کند این سیستم بتواند جلوی اشتباهات را گرفته تا تیم‌ها متضرر نشوند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در دو هفته گذشته بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار شد. جذابیت فوتبال به حضور هواداران است. امیدوارم هر چه زودتر مشکلات برطرف شود تا تماشاگران به ورزشگاه بیایند چون فوتبال بدون تماشاگر هیچ جذابیت و معنایی ندارد.