رئیس پلیس راه استان بوشهر: هماهنگی لازم برای اجرای طرح ترافیکی  نوروز انجام شد
رئیس پلیس راه استان بوشهر: هماهنگی لازم برای اجرای طرح ترافیکی  نوروز انجام شد

گناوه آنلاین؛ رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: بمنظور اجرای مطلوب طرح ترافیکی نورزی ۱۴۰۱ که از ۲۵ اسفند آغاز می شود و تا پایان ۱۴ فروردین ادامه داد، هماهنگی های لازم در سطح استان انجام شده است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ صادق مزارعی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بندرگناوه افزود:  در این ارتباط جلسات متعدد شورای ترافیک، کمیته  ایمنی با حضور استاندار برگزار و هماهنگی های لازم با دستگاه‌های امداد رسان بمنظور ارایه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی و  هم استانی در قالب این طرح انجام شده است.

وی گفت:: باتوجه به اینکه  در سال های ۹۸ و ۹۹ محدودیت و ممنوعیت تردد در محورهای مواصلاتی بخاطر شرایط کرونایی وجود داشت، امسال پیش بینی حداکثری مسافر شده است که پلیس  راهور استان  با تمام توان به صورت شبانه روزی  پوشش ترافیکی لازم را برقرار خواهد کرد.

رئیس پلیس راه استان بوشهر ادامه داد: پلیس تابع مقررات ستاد مقابله با کرونا است و هر تصمیمی که در این ستاد گرفته شود، نیروی انتظامی و پلیس راهور به عنوان یک دستگاه مجری نسبت به اجرای آن  اقدام می کند.

وی افزود: جلسه ای نیز جهت آشکارسازی نقاط حادثه خیز و در واقع آرام سازی جریان ترافیک در نقاط حادثه خیز با مجموعه راهداری و راه شهرسازی انجام شده است تا با رعایت قوانین و مقررات توسط مردم ، شاهد  نورز کم حادثه ای در سطح استان باشیم.

مزارعی بیان کرد: ساماندهی تیم های گشت ، اعزام و پوشش ترافیکی براساس حجم ترددها و میزان تصادفات درنظر گرفته شده است و در این زمینه با تمام توانی که داریم تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم در  کاهش تصادفات  گام برداریم.

رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: یکی از نکات مهم در ایام تعطیلات نوروز ، توجه و همکاری مردم به رعایت قوانین و مقررات رانندگی  است.

وی بیان کرد:  بخش اعظمی از موفقیت ما در طول ایام نوروز  بستگی به میزان مشارکت و توجه مردم به قوانین رانندگی دارد.

وی گفت: در سنوات قبل نوروز، بخشی اعظمی از تصادفات  مربوط به هم استانی بوده است که از مردم شریف و میهمان نواز انتظار داریم در بحث رعایت  مقررات و حق تقدم عبور همکاری داشته باشند.

مزارعی افزود: دوربین های بین راهی در دوماه اخیر با تلاش اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه شده و چندین دوربین تصویری در محورهای ورودی استان افزوده شده است.

رئیس  پلیس راه استان بوشهر  اظهارداشت: در استان  همواره مشکل اساسی که در تصادفات داریم شدت آن بوده که ناشی از سرعت غیرمجاز و بالای خودروها است .

وی افزود: بدین منظور و  برای مدیریت بر آنها و همچنین کاهش خطرات و تصادفات  از تمام ظرفیت های هوشمند که  در جاده های استان  وجود دارد  کمک خواهیم گرفت.

وی گفت: گناوه از شهرستان هایی است که همواره از حجم ترافیک بالایی بخصوص در ایام نوروز مواجه می شود که انتظار داریم هموطنان و مردم این منطقه نسبت به رعایت مقررات و قوانین رانندگی و حق تقدم عبور اهتمام جدی ورزند.