رتبه اول علم در منطقه هستیم/ علم باید به صورت کاربردی دنبال شود
رتبه اول علم در منطقه هستیم/ علم باید به صورت کاربردی دنبال شود

بوشهر- معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم وزارت علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به رتبه اول کشور در زمینه تولید علم گفت: باید علم به صورت عملیاتی و کاربردی دنبال شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی خیرالدین عصر دوشنبه در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه خلیج فارس اظهار داشت: کشور ما رتبه پانزدهم دنیا در زمینه تولید علم را دارد و رتبه اول منطقه هستیم.
وی با اشاره به اینکه باید علم به صورت عملیاتی و کاربردی دنبال شود افزود: شرکت‌های دانش بنیان ۶۵ هزار شغل در کشور ایجاد کرده‌اند که ۵۰ هزار شغل ایجاد شده توسط دانش آموختگان و دانشگاهیان است.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم تحقیقات و فناوری بیان کرد: انتظار می‌رود که در استان یک شورای اقتصادی برگزار شود و رئیس پارک علم و فناوری باید عضو شورای برنامه ریزی و توسعه استان باشد و اولویت اصلی هم تعامل بین پارک علم و فناوری و دانشگاه باشد.
وی تاکید کرد: باید اعلام کنم که بوشهر یکی از پنج استانی است که منطقه ویژه فناوری دارد و با تصویب نهایی پهنه فناوری در شورای عالی عتف، بوشهر از معدود استان‌های کشور است که پهنه فناوری را در دل خود جای داده است.
خیرالدین بیان داشت: ۵۰ درصد اساتید دانشگاه خلیج فارس در حوزه فناوری و نو آوری وارد شده‌اند، حتی در حوزه‌های علوم انسانی و فناوری‌های نرم، که این مورد در سطح کشور حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد است، نیز اساتید ورود کرده‌اند و این بیانگر تلاش و کوشش تمامی اعضای زیست بوم فناوری و نو آوری است.
در این مراسم ضمن تکریم عبدالمجید مصلح، محمد مدرسی به عنوان رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر معارفه شد.