رسانه کُره‌ای: تیم ملی ایران به ریزترین جزئیات توجه دارد
رسانه کُره‌ای: تیم ملی ایران به ریزترین جزئیات توجه دارد

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در گروه A مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر (در قاره آسیا) اهمیت زیادی برای هر دو تیم دارد. ایران در حال حاضر با ۲۲ و کره جنوبی با ۲۰ امتیاز در رده‌های اول و دوم گروه هستند و صعودشان به جام جهانی […]

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در گروه A مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر (در قاره آسیا) اهمیت زیادی برای هر دو تیم دارد. ایران در حال حاضر با ۲۲ و کره جنوبی با ۲۰ امتیاز در رده‌های اول و دوم گروه هستند و صعودشان به جام جهانی قطعی شده است ولی مسائل مختلفی وجود دارد که حساسیت مسابقه را در سطح بالایی نگه داشته است؛ از تقابل سنتی ایران و کره در قاره آسیا گرفته تا تلاش برای صعود به جام جهانی به عنوان صدرنشین.
به این موضوعات می‌توان اقدام فدراسیون فوتبال کره جنوبی را هم اضافه کرد که تصمیم گرفت این مسابقه را با حضور بیش از ۶۲ هزار تماشاگر در ورزشگاه جام جهانی سئول برگزار کند. استقبال تماشاگران کره از این بازی شگفت انگیز بوده است و برای این مسابقه (که ساعت ۱۵:۳۰ فردا پنجشنبه برگزار می‌شود) تا روز سه شنبه بیش از ۵۵ هزار بلیت به فروش رفته است.
در این میان آمار ابتلای مردم کره جنوبی به کرونا هم رو به افزایش گذاشته است و این موضوع به نگرانی‌های ایران افزوده است.
به همین دلیل فدراسیون فوتبال ایران اعتراضاتی را به فیفا، AFC و فدراسیون کره جنوبی برای جلوگیری از برگزاری مسابقه با حضور تماشاگران انجام داد اما به گفته حمید استیلی مدیر تیم ملی ایران، این اعتراضات رد شده است.
درخواست ایران برای برگزاری مسابقه با کره جنوبی بدون تماشاگر بازتاب زیادی در رسانه‌های کُره جنوبی داشته است.
سایت news1 در این خصوص نوشت: «ایران در آستانه سفر به سئول، به ریزترین جزئیات هم توجه دارد. یک ماجرای پشت پرده فاش شد که فدراسیون ایران از AFC درخواست کرده است به دلیل ویروس کرونا، این بازی بدون تماشاگر برگزار شود.»

این رسانه به نقل از خبرگزاری مهر آورده است که ایران درخواست کرده بازی با کره پشت درهای بسته برگزار شود اما این درخواست رد شده است.
سایت moneys.mt هم با اشاره به اعتراض ایران نسبت به برگزاری بازی با حضور تماشاگران، اعلام کرد که کنفدراسیون آسیا تشخیص داده مشکلی با این مسئله ندارد و درخواست ایران رد شده است.
این رسانه همچنین پیش بینی کرد باوجود قطعی شدن صعود ایران و کره جنوبی به جام جهانی، این دیدار یک «نبرد خونین» برای حفظ حیثیت و افتخار دو تیم خواهد بود.
xportsnews دیگر رسانه کُره ای هم خبر داد باوجود اینکه کره جنوبی رتبه اول تعداد موارد تایید شده ابتلا به کرونا در جهان را دارد، درخواست ایران برای برگزاری مسابقه بدون تماشاگر رد شده است.
این سایت خبری به بازتاب اظهارات حمید استیلی مدیر تیم ملی و میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال پرداخت و اعتراض آنها نسبت به حضور تماشاگران را پوشش داد.