رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های  بهداشتی به موج جدید کرونا در استان بوشهر تبدیل می‌شود
رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های  بهداشتی به موج جدید کرونا در استان بوشهر تبدیل می‌شود

گناوه – ایرنا – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هشدار داد: باتوجه به حجم بالای مسافران و گردشگران نوروزی در استان، بی‌توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، منجر به بروز موج جدید کرونا خواهد شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه روز جمعه به نقل از دکتر حسن ملکی زاده در بازدید از مراکز واکسیناسیون و اسکان مسافران نوروزی شهرستان گناوه افزود:  رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی در فضاهای بسته، اماکن گردشگری و تجاری عامل انتقال ویروس کرونا است و  اگر مردم رعایت نکنند شاهد بحرانی مانند موج ششم خواهیم بود.

وی اظهارکرد: باتوجه به اینکه روزانه شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری‌ها در استان هستیم این زنگ خطری برای ورود به پیک هفتم خواهد بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید کرد: کاهش درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هم استانی‌ها و مسافران ما را به سمتی سوق خواهد داد که بعد از پایان تعطیلات نوروزی به سمت افزایش تعداد ابتلاها، بستری‌ها و در نهایت فوتی‌ها برویم.

ملکی‌زاده با اشاره به اینکه شاهد عدم استفاده مردم از ماسک هستیم گفت: مردم باید کماکان استفاده از ماسک و انجام واکسیناسیون را برای حفظ سلامت خود به صورت جدی ادامه دهند.

وی افزود:  مسافران و گردشگران ، حتی‌المقدور اسکان خود را در شهر گناوه قرار ندهند و  در این خصوص به شهرها و روستاهایی که از نظر تجمع خلوت‌تر هستند مراجعه کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت:  بدلیل اینکه تمام واکسن‌های موجود در کشور  در سبد واکسیناسیون استان بوشهر و شهرستان گناوه موجود است، از  هم‌میهنانی که به این استان مراجعه می‌کنند درخواست می‌شود نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  به صورت سرزده از بیمارستان امیرالمومنین(ع)، بیمارستان سوانح و سوختگی، مرکز واکسیناسیون سالن حوادث، پایگاه اورژانس شهری و مراکز اسکان مسافرین نوروزی شهرستان گناوه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر حسن ملکی زاده که جهت بررسی وضعیت بهداشت و درمان شهرستان گناوه و نیز اسکان مسافرین نوروزی به این شهرستان سفر کرده بود از بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها بازدید و در جریان خدمات درمانی و نظارت های بهداشتی بر اسکان مسافرین نوروزی قرار گرفت.

در این بازدید سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، هدایایی را به کادر زحمتکش شیفت بیمارستان‌های امیرالمومنین(ع) و سوانح و سوختگی، پایگاه اورژانس شهری، اورژانس جاده ای بندرریگ، مرکز واکسیناسیون و به کودکان جهت تشویق به انجام واکسیناسیون به‌عنوان عیدی اهدا کرد.

شهرستان ساحلی و تجاری گناوه در تعطیلات نوروز تاکنون رتبه اول در زمینه ورود گردشگران به استان بوشهر را دارا است.