روش تهاتر برای رفع مشکلات پیمانکاران در استان بوشهر استفاده شود
روش تهاتر برای رفع مشکلات پیمانکاران در استان بوشهر استفاده شود

بوشهر- استاندار بوشهر گفت: روش تهاتر برای رفع مشکلات پیمانکاران طرح‌های عمرانی در استان بوشهر استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده عصر یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های گسترده‌ای به منظور توسعه استان بوشهر صورت گرفته و طرح‌های مهمی در نقاط مختلف استان در دست اجرا است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های مهم استان برای سرمایه‌گذاری اضافه کرد: به منظور توسعه سرمایه‌گذاری در استان، موافقت اصولی باید بر اساس ظرفیت شهرک‌ها صنعتی، معادن و مناطق ویژه اقتصادی صادر شود.
استاندار بوشهر تسریع در روند صدور مجوزها و پاسخ به استعلام سرمایه‌گذاران ادامه داد: باید نیروهای بومی استان بوشهر در بخش‌های تولیدی، سرمایه‌گذاری و معادن بکارگیری شود.
وی اشتغال نیروهای را بسیار مهم دانست و بیان کرد: مجوز سفر دوم لنج‌های باری استان بوشهر به کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر شده و از اول بهمن سفر لنج‌های صیادی و تجاری تنها با ملوانان بومی استان انجام می‌شود.
محمدی‌زاده با تاکید بر استفاده پیمانکاران پارس جنوبی از نیروهای بومی افزود: پیمانکاران باید از ظرفیت شرکت‌های بیمه استان استفاده کنند و حساب بانکی آنان نیز باید در بانک‌های استان ایجاد شود.
وی یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر را توسعه صنایع دریایی دانست و بیان کرد: در این راستا اعتبارات خوبی تصویب شده که برای جذب آن باید تلاش جدی صورت گیرد.
استاندار بوشهر اضافه کرد: سهم هر شهرستان در تأمین منابع بانکی باید تعیین و مشخص شود و جذب منابع بانکی و اجرا مشاغل خرد باید مورد توجه قرار گرفته و از روش تهاتر باید مشکلات پیمانکاران مجری طرح‌های عمرانی برطرف شود.