زلزله در بازارهای جهان /طلا و نفت آتش گرفت، بازارهای نوظهور در آستانه سقوط
زلزله در بازارهای جهان /طلا و نفت آتش گرفت، بازارهای نوظهور در آستانه سقوط

حمله روسیه به اوکراین بازارهای جهانی را در شرایط ویژه ای قرار داد به طوری که قیمت نفت و طلا افزایش یافت و بازارهای نوظهور و مالی با سقوط مواجه شدند .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، منابع خبری اعلام کردند: حدود ساعت ۵:۰۰ صبح، مرز دولتی اوکراین از مرز جمهوری بلاروس مورد حمله نیروهای روسی تحت حمایت بلاروس قرار گرفت.

این سازمان افزود که حملات در مناطق لوهانسک، سومی، خارکیف، چرنیهیو و ژیتومیر مناطقی در مرزهای شرقی و شمالی اوکراین – انجام می شود. سرویس مرزی گفت که این حملات یگان های مرزی، گشت های مرزی و ایست های بازرسی را با استفاده از توپخانه، تجهیزات سنگین و سلاح های سبک هدف قرار می دهند.

ویدئویی در فضای مجازی دست به دست می شود و تانک ها و سایر خودروهای زرهی را نشان می دهد که از طریق یک گذرگاه مرزی با بلاروس وارد اوکراین می شوند.

این ویدئو در گذرگاه Senkivka، Urkaine با Veselovka، بلاروس، حدود ساعت ۶:۴۸ صبح به وقت محلی گرفته شده است.

دیمترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، صبح پنجشنبه در توییتی از «اوکراینی‌ها در سراسر جهان» درخواست کرد تا صحبت کنند و از رهبران خود بخواهند اقدام کنند.

او نوشت: پوتین حمله کرد، اما هیچکس فرار نمی کند. ارتش، دیپلمات ها، همه کار می کنند. اوکراین می جنگد. اوکراین از خود دفاع خواهد کرد. اوکراین پیروز خواهد شد.

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین مدعی شد که پنج هواپیمای روسی و یک هلیکوپتر در اوایل روز پنجشنبه در جریان حمله نیروهای روسی به اوکراین سرنگون شدند.

خبرگزاری دولتی تاس روز امروز گزارش داد ارتش روسیه این ادعاها را رد کرده است.

برنت از ۱۰۰ دلار گذر کرد

حمله روسیه به اوکراین با واکنش شدیدی از سوی بازار نفت همراه شد؛ هر بشکه نفت خام برنت از شب گذشته تاکنون ۵ دلار و ۳۶ سنت گران شده است و ۱۰۲ دلار و ۲۰ سنت قیمت خورده است و قیمت آن همچنان در حال پیشروی است و هر بشکه نفت وست تگزاس نیز در این مدت با افزایش قیمت ۴ دلار و ۸۵ سنتی به قیمت ۹۶ دلار و ۹۵ سنت رسیده است.

رمزارزها سقوط کردند

روند قیمت ها در بازار رمزارز نیز از زمان اعلام حمله نزولی شده است؛ هر عدد بیت کوین از شب گذشته تاکنون ۷.۷۷ درصد از ارزش خود را از دست داده است و این ارز دیجیتال در حال حاضر ۳۵ هزار و ۱۷ دلار قیمت خورده است.

روند قیمت اتریوم نیز نزولی شده است و هر عدد از این ارز دیجیتال از شب گذشته تاکنون نزدیک به ۱۲ درصد از ارزش خود را از دست داده است و ۲ هزار و ۲۵۳ دلار قیمت خورده است.

خیز طلا برای ۲ هزار دلاری شدن

روند قیمت طلا اما به عنوان دارایی امن از ابتدای روز تاکنون صعودی شده است؛ قیمت این فلز گران بها از ابتدای روز تاکنون ۳۴ دلار و ۸ سنت افزایش یافته است و به هزار و ۹۴۲ دلار رسیده است.

۲۲۳۲۲۷